Проблеми усунуто: Продемонстрували оновлену версію 120-мм міномета “Молот”


Розробники переконують, що всі проблеми українського міномета вирішено.

Журналістам продемонстрували оновлену версію “Молота” й розповіли , що саме було виправлено у сумнозвісному зразку озброєння, передає “Діфенс Експрес”.

Нагадаємо, з 2015 року було виготовлено та поставлено у Збройні сили 250 одиниць 120-мм мінометів М120-15 “Молот”. Однак, після низки трагічних інцидентів, що призвели до загибелі та поранень військовослужбовців, експлуатація українського міномета було припинена.

За висновками комісій з розслідування причин вибухів цього озброєння, було встановлено, що до трагедій призводило так зване “подвійне заряджання”.

Власне ж міномет відповідає всім стандартам, а трагедії ставалися через неправильне поводження зі зброєю. Бо міномет не був розрахований на настільки інтенсивні кількагодинні бої. Через таку нетипову експлуатацію зброї, окремі його частини перегрівалися, що призводило до зміни геометрії механізму запобіжника та його нештатного спрацювання під час “подвійного заряджання”.

Оновлену версію міномету розробляли близько шести місяців. Розробники переконують, що вдосконалили все що просили армійці.

Зокрема, була перероблена так звана “коронка” (запобіжник подвійного заряджання). Після модернізації, за словами виробника, старі проблеми були вирішені.

“Тобто те ж саме, тільки без ось цих вузлів, тому що ми тепер не боїмося перегріву”, – зазначив заступник генерального директора АТ “Завод “Маяк” Олександр Гордєєв, демонструючи оновлений запобіжник, додаючи – “Тепер, якщо ми будемо стріляти таким же об’ємом (кількістю пострілів з високою інтенсивністю), ми вважаємо, що цієї проблеми не буде”.

Також було перероблено колісну платформу міномету – вона стала легша й набагато мобільніша, й була виготовлена нова “плита”. Якщо стара версія могла використовуватися лише на ґрунті, то тепер можна стріляти й з твердих поверхонь (наприклад асфальту чи бетонних плит).

“Ми все одно будемо найдешевшим і доступним мінометом, в порівнянні з імпортними аналогами”, – відзначив Олександр Гордєєв.

Наразі оновлений зразок міномету проходить завершальні випробування на полігоні.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *