ПРЕЗИДЕНТ ПОДАРУВАВ КВАРТИРУ ТАНКІСТУ БОГДАНУ ПАНТЮШЕНКУ, ЗВІЛЬНЕНОМУ ПІСЛЯ П’ЯТИ РОКІВ ПОЛОНУ


П’ятий Президент України Петро Порошенко придбав квартиру танкісту Богдану Пантюшенку, який був звільненні після п’яти років перебування в полоні бойовиків.

Як повідомила пресслужба фракції “Європейська Солідарність”, Петро Порошенко разом з депутатами «Європейської Солідарності» зустрівся із військовим та його дружиною Вікторією і особисто передав їм відповідні документи.

Петро Порошенко розповів, що ще під час перебування в полоні Богдана Пантюшенка було вирішено придбати квартири трьом військовослужбовцям – двом військовим з 3-го полку спецназу та танкісту Пантюшенку.

«Для двох нам це вдалося зробити раніше. Я дуже щасливий, що Господь подарував мені таку можливість, щоб і ваша родина мала можливість сама вибрати і придбати квартиру в місті Києві», – сказав Порошенко.

«Хочу сказати, що твоя поведінка і в бою, і під час перебування в полоні була зразком справжнього лицаря України. Незважаючи на твій дуже молодий вік – ти справжній воїн, ти справжній українській лицар, ти справжній патріот і справжній громадянин», – заявив Петро Порошенко.

«Як п’ятий Президент України, як твій Верховний Головнокомандувач насправді дуже хочу тобі подякувати за твій дух, твою любов до України», – підкреслив Порошенко.

Він нагадав, як 18 січня 2015 року у боях під Спартаком, коли була дана команда танкового наступу в напрямку Путилівського мосту, танкісти взяли такий темп, що фактично увійшли в Донецьк. Три танки вийшли до мосту.

«Я був вражений тим героїзмом, який продемонстрував Богдан і екіпажі всіх танків», – зазначив Петро Порошенко.

Порошенко також розповів, що бойовики довго не визнавали, що Богдан Пантюшенко у них в полоні.

«Незважаючи на наші наполегливі запити, вони говорили, що він зник без вісті», – сказав він та додав, що коли з’ясувалося, що військовий живий і перебуває в полоні, його постійно вносили у списки на звільнення, однак бойовики його щоразу викреслювали.

Пантюшенка взяли у полон місцеві «козачки». Потім танкіста передали угрупованню «ДНР», а далі були підвал СБУ у Донецьку, Макіївська колонія і донецьке СІЗО №5

Вікторія та Богдан Пантюшенко подякували п’ятому Президенту за підтримку та допомогу.

«Дякую за такий значний внесок і в переговорний процес, і в наші долі зокрема… Чоловік вже вдома, родина ціла – і це найголовніше. В подальшому я бажаю лише миру нашій країні. І я вірю в перемогу», – сказала Вікторія Пантюшенко.

Богдан Пантюшенко наголосив, що Україні потрібен мир на українських умовах, а не «русскій мір». Він також додав, що дуже радий розвитку української мови, музики, кіно в країні.

«У нас є своє, яке ми повинні розвивати. І я дуже вдячний, що наша культура нарешті вибухнула і сподіваюся, що це тільки старт і початок її розвитку», – зазначив військовий. «Так приємно бачити наших людей, чути нашу мову, зануритися в нашу культуру. Я так цього чекав. Тільки цим і жив», – сказав Богдан Пантюшенко.

  • Богдан Пантюшенко (позивний «Броня») 18 січня 2015 року він потрапив у полон російських найманців поблизу Донецького аеропорту. Під час запеклих боїв в районі Донецького аеропорту підконтрольні Росії бойовики підбили танк, а його екіпаж взяли у полон. Згодом ту операцію з підриву Путилівського мосту поблизу селища Спартак назвуть «однією з найяскравіших в обороні летовища».

Раніше Петро Порошенко подарував квартири родинам двох військовослужбовців 3-го полку Спецназу Сергія Глондара та Олександра Корінькова, які потрапили у полон у 2015 році під час боїв за Дебальцеве.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *