Потужний дебют українського всюдиходу «Nomad» на виставці «Зброя та безпека»


Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».

Варто зазначити, він вже серійно виготовляється на підприємстві у Києві на замовлення приватних осіб.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Особливістю українського всюдиходу є те, що більша частина його вузлів та агрегатів вже запатентована і запущена у виробництво. Машина отримала сертифікат якості та повністю пройшла всі краш-тести, які проводились враховуючи відповідні умови при майбутній експлуатації. Так, за словами розробників всюдихода, «Nomad» та його агрегати піддавалися ударам, перевертанню, стисканню та іншим випробуванням, які доводять міцність конструкції та безпеку людей всередині при потраплянні у будь-які екстремальні ситуації.

Унікальність всюдихода «Nomad» полягає у його трансмісії. По периметру машини змонтована кільцева трубна система, у якій знаходиться повітря. Під час наїзду будь-якого колеса на серйозну перешкоду, повітря автоматично перекачується до трьох інших коліс. Крім того, водій сам може змінювати тиск у кожному колесі.

Уся потужність 129-сильного 2,8-літрового двигуна через 6-ти ступеневу механічну коробку передач передається на центральний редуктор і звідки розподіляється на колеса. Трансмісія є дуже простою і надійною, що впливає на легкість її ремонту.  

Український всюдихід розрахований на подолання всіх типів покриття окрім асфальту. «Nomad» легко долає водні перешкоди та загалом є плаваючою машиною. Швидкість руху по воді складає до 10 км/год. Максимальна швидкість руху бездоріжжям складає 50 км/год. У випадку перевезення машини дорогами загального користування, її габарити дозволяють встановлювати її на причіп.

Корпус багатофункціонального всюдихода виготовлений із полімерного матеріалу, який витримує температурний режим від +90°C до -50°C. Основний акцент при проєктуванні машини був зроблений на безпеці. Всередині спорудженні вертикальні труби, які і є каркасом безпеки, що пройшов міцнісні випробування.

За словами представника компанії-розробника, вартість однієї машини складає 100 тисяч доларів, але коливання ціни залежать від комплектації всюдихода. На «Зброя та безпека», наприклад, був представлений «Nomad» у 4-місному компонуванні з натуральною шкірою, дорогою оптикою та системою кондиціонуванні, дорогим комп’ютером та акустичною системою. Наповнення всюдихода необхідним обладнанням здійснюється за побажанням замовника.

На сьогодні розробником передбачене використання всюдихода у сфері полювання та риболовлі, опрацьовуються також варіанти створення дозорної, військової, санітарно-евакуаційної та рятувальної машин, і все це на базі «Nomad».

На виставці «Зброя та безпека – 2021» український всюдихід «Nomad» вперше потужно заявив про себе. За запевненням співрозмовника Промислового порталу з колективу підприємства-розробника машини, в компанії вже працюють над виходом всюдиходу на світовий ринок та готують можливі пропозиції по створенню спецтехніки для українських силових структур.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *