Посол України вслід за Миротворцем вказав послу Ізраїля не повчати українців, як їм вшановувати борців за незалежність України


Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко довів до ізраїльської сторони позицію щодо контрпродуктивності публічної дискусії з внутрішніх питань української політики.

Про це повідомило у Facebook Міністерство закордонних справ України, передає Укрінформ.

“9 січня Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко у ході зустрічі в МЗС Ізраїлю довів до ізраїльської сторони позицію щодо контрпродуктивності публічної дискусії, яка проводиться послом Ізраїлю в Україні Джоелєм Ліоном, щодо внутрішніх питань української політики, зокрема, в контексті спільної заяви послів Ізраїлю та Республіки Польща в Україні від 2 січня 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Центр Миротворець раніше нагадав Джоелу Ліону, що в ОУН-УПА були євреї в тому числі. Зокрема, відомі лікарі Шая Давидович, Самуель Нойман, Абрахам Штерцер. Воїни Лейба Добровський, Мандик Хасман (ще живий 90 років) та інші. І висловив занепокоєння та здивування, що тепер для офіційного Ізраїлю їх ніби не існувало … Також Центр Миротворець нагадав Ліону документ із 39-го тому матеріалів Нюрнберського трибуналу, а саме, наказ айнзацгрупам про “знищення учасників руху Бандери” без суду і слідства “під виглядом мародерів”, як “борців за незалежність України”.

О том, как нацисты убивали бандеровцев и оуновцев в 1941 году за то, что они хотели свою свободную и независимую Украину.

Послу Израиля этого не понять, потому что это же не евреев нацисты убивали за волю к свободе и независимости, а украинцев. Правда Джоэл Лион?

Як поінформували в МЗС, посол України наголосив, що відродження та збереження національної пам’яті українського народу є одним з пріоритетних напрямів державної політики України, а дискусії у цій сфері мають проходити на рівні істориків і експертів.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України 8 січня запросило посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького у контексті обговорення його спільної з послом Ізраїлю заяви з історичних питань.

Що передувало?

Посол Держави Ізраїль в Україні Джоель Ліон та посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький 2 січня зробили спільну заяву, в якій висловили занепокоєння тим, що в Україні на регіональному рівні відзначають історичні події та вшановують пам’ять осіб, яких, на їхню думку, потрібно “раз і назавжди засудити”.

У цьому контексті дипломати зауважили, що Львівська облрада ухвалила постанову про вшанування пам’яті Андрія Мельника та письменника Івана Липи і його сина Юрія Липи, а КМДА виставила на своїй будівлі банер із зображенням Степана Бандери.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *