Популістичні заяви Зеленського і “бюджет вимирання 2021”


Михайло Забродський проаналізував підготовлений до другого читання проєкт закону “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, прийнятий ВРУ в першому читанні ще напочатку листопада цього року.

Він зауважив, що популістичні заяви влади не співпадають з її діями.

Особливо показовим є такий розгляд для співставлення гучних відверто популістських заяв влади із реальними діями, до яких беззаперечно відноситься планування доходів і витрат в державі.

Крім низки попередніх нелестивих назв Бюджет-2021 після всіх виправлень і змін набув ще одну – “бюджет вимирання”. Попри всі декларації про необхідність укріпленні вітчизняної системи охорони здоров’я, потреби на цю проблемну галузь планується задовільнити лише не половину”, – написав він.

Забродський зазначив, що перекидання коштів з однієї статті витрат на іншу – це стиль теперішньої владної команди професіоналів:

Мабуть неминуче авральне перекидання коштів протягом року є ознакою стилю владної команди. Інакше неможливо пояснити чому на закупівлю омріяної вакцини від COVID-19 заплановано лише 2 млрд. гривень. Це в той час коли за оцінками вельми нейтральних експертів для закупівлі вакцини і проведення вакцинації потрібно в 15-20 разів більше коштів. Цілком можливо, що витрати на вакцинацію є настільки символічними для зручності направлення коштів на більш масштабні і перспективні з точки зору заробітку проекти на кшталт “великого будівництва”.

Ті досі “романтично налаштовані” виборці Зеленського, хто чекає на підвищення заробітної платні теж не отримають бажаного:

Тим, хто чекає на розрекламоване як проривне досягнення підвищення мінімальної заробітної платні з 1 липня наступного року, Бюджет-2021 теж приготував неприємний сюрприз. Таке підвищення аж на 500 гривень (!) заплановане лише з 1 грудня. Досить показово, що про підвищення МЗП говорив саме голова держави. Ну а “непопулярні” новини доручили донести до все ще романтично налаштованих колишніх 73% учасників голосування в другому турі президентських виборів – черговому високоефективному уряду! Крім того таке відтермінування об’єктивно зменшує надходження до Пенсійного фонду, який і без того обділений увагою шляхом зменшення призначень з Бюджету-2021 на 8,5 млрд. гривень.

 Український військовик, генерал-лейтенант Збройних сил України Михайло Забродський не зміг обійти і таку гарячу тему, як оборонний бюджет України в стані війни з росією – країною агресором:

Нажаль – жодних позитивних змін у плануванні витрат на оборону. Оборонний бюджет зменшується майже на 2 %. Фінансування ЗС України залишається на рівні 117,5 млрд. гривень на фоні зростання витрат на практично всі решту складових сектору безпеки і оброни. Мабуть ставка в майбутньому робиться саме ці відомства, війна то, як стало відомо восени 2019 року, вже практично закінчена. Ця теза вочевидь до вподоби керівництву оборонного відомства, яке за звітом Рахункової палати, не спромоглося витрати більш ніж 10 млрд. гривень на забезпечення ЗС України в поточному році.

Забродський анонсував другу частину допису на тему збільшення витрат у “Бюджеті 2021”.

В наступному дописі поговоримо про збільшення витрат і про джерела цих збільшень…

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше: НА КИСНЕВІ КОНЦЕНТРАТОРИ ГРОШЕЙ НЕМА: ДБР І ВР ЗАКУПОВУЮТЬ АВТОМОБІЛІ НА ПОНАД 23 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Також, в наступному 2021 році на обслуговування й забезпечення Володимира Зеленського і Офісу президента народ України збирається витратити на 40% більше ніж досі, справді рекордну цифру – 1 269 100 000 грн. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *