Поки народні обранці розпаковують своє “велике крадівництво”, волонтери переселяють українців із сараїв в Єврокурені


Мені складно пояснювати мешканцям Бучі, чому ми витрачаємо кошти на ремонт доріг, коли людям ніде жити, – депутатка міськради Катерина Українцева.

За словами Українцевої, були зроблені експертні дослідження у Бучі житлового фонду, за якими встановлено, що 301 будинок потребує відновлення.

Про це пише Еспересо.

Депутатка Бучанської міської ради прокоментувала повідомлення від облради Київщини про виділення із резервного фонду області 145 млн грн на подолання наслідків війни та відновлення регіону, з яких 100 млн виділено на розвиток та утримання доріг з відповідною інфраструктурою.

“Найбільше обурення викликало навіть не те, що ремонтуються дороги, а коли я почула про повторний ремонт вулиці Вокзальної у м. Буча.  Саме на цій вулиці ЗСУ розбили колону броньованої техніки ворога і у наслідок  важкого бою було зруйновано вщент декілька приватних будинків на цій вулиці. Але вже у квітні, на вулиці Вокзальній був відремонтований великий відрізок дороги, а де менше було уражень дорожнього полотна, зроблений ямковий ремонт. І була зроблена досить якісна дорога. Я не можу зрозуміти, до того ж мені як депутату дуже важко пояснювати містянам, чому ми витрачаємо кошти на ремонт доріг, коли людям ніде жити”, – підкреслила Катерина Українцева.

Люди, в тому числі з немовлятами, живуть у підвалах, гаражах, сараях. Літо вже закінчилось, температура, особливо вночі, стрімко падає, діти почали хворіти, люди в розпачі.

Порятунок постраждалих вчергове залишається в руках волонтерів, небайдужих і самих постраждалих.

Поки можновладці повертаються до улюбленого ними “великого крадівництва” на дорогах, активні громадяни вже запустили волонтерський проєкт «КУПИ МЕНІ ДІМ».

Волонтери розробили проєкт тимчасового житла «Єврокурінь»  для постраждалих від російської агресії, які залишилися без даху над головою. Ними був розроблений ескізний проект “Єврокуріню” на родину з 4-5 осіб з усіма зручностями та комунікаціями.

Коротко про дім, який врятує від холодної смерті людей, що втратили все, але у них є земля.

Термін будівництва Єврокуріню під ключ розрахований на 7 днів.

  • “Єврокурінь”- площа 24 м.кв. (розмір: 6000х4000)
  • будівництво за технологією української розробки СЗК (сігментно збірна конструкція – назва згідно патенту), аналог якої добре зарекомендував себе у Японії (технологія “i-domehouse”), де побудовані цілі міста у сейсмічно небезпечних районах гористої місцевості.
  • не потребує дозвільних документів
  • не потребує фундаменту
  • має унікальні теплоізоляційні властивості
  • має унікальні енергоефективні властивості
  • строк будівництва 7-10 днів
  • гарантія експлуатації не менше 50 років
  • Вартість будинку “Єврокурінь” – 7200 Євро

Детальше про Єврокурінь.

Перша родина, яка вже отримала «Єврокурінь» — це родина волонтерів. Російські терористи знищили усе, що в них було — усі три будинки. Молода родина Онищенків: Петро, Наталія і їх п’ятимісячний Давид до Єврокуріню декілька місяців мешкали у сараї, де їх дідусь розводив перепілок.

У серпні волонтери взялись до роботи.

Що ж витримують стіни будинку? Тест на міцність був проведений при будівництві першого Єврокуріню. Більш детально про технологію будівництва ви можете дізнатись із відео з краш-тестом.

Наступним етапом було прикрашання будинку і прибудинкової території, укладання плитки, висаджування дерев і квітів. Щоб українцям, які досі не оговтались від приходу фашистів з терористичної російської федерації, було комфортно у гарному будиночку, де у них буде змога виховувати свого козака Давида і по можливості, потроху відбудовувати своє зруйноване житло.

Варто зазначити, що волонтери запланували і виконали внутрішнє наповнення житла для можливості заселитись і відразу жити.

Була встановлена плита для приготування їжі, санвузол повністю зі всім необхідним, ліжко, стіл, стільці тощо.

Глава сімейства, Петро, щасливий батько п’ятимісячної дитини, які пережили жахіття з приходом “руZZкого міра” у с. Мощун на Київщині.

🇺🇦 23.08.2022 р. в День Державного Прапора України в рамках волонтерського проєкту “КУПИ МЕНІ ДІМ” у с. Мощун перша родина, що потерпіла від повномасштабного вторгнення російських окупантів, отримала ключі від будинку “Єврокурінь”.

Отже, поки народні обранці голосують за “велике крадівництво”, місцева влада виконує їхні доручення зі спрямування податків громадян на дороги між зруйнованими будинками українців, які рятуються в сараях і підвалах, волонтери роблять за можновладців роботу з порятунку постраждалих від жахіть “руZZкого міра”.

Координатори проєкту:

Юлія Цепун – волонтер, Засновник ГО Родини “Небесної Сотні”; Президент БФ “Нове Відродження України”

Олексій Сатов – волонтер, Засновник ГО “Вільна Генерація”; Засновник, заступник Генерального Директора компанії “Валькірія”

Ярослав Бондаренко – волонтер, Засновник БФ “Нове Відродження України”

Дмитро Лубенець – волонтер, Директор компанії “L.Decor”

1-м етапом волонтерського проекту “КУПИ МЕНІ ДІМ” передбачено до кінця 2022 року встановлення “Єврокуренів” для 200 родин, що залишились без житла та знаходяться вкрай важкому становищі.

Долучитись – реквізити.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *