ПОДРОБИЦІ ВІДВАЖНИХ ВЕРТОЛІТНИХ МІСІЙ УКРАЇНИ В ОКУПОВАНИЙ РОСІЄЮ МАРІУПОЛЬ


З’являються нові подробиці про неймовірно сміливі місії з поповнення запасів, які українські вертольоти здійснили прямо в центр боїв в окупованому морському порту Маріуполю.

Про це пише видання Крила з посиланням на The War Zone

Здійснюючи польоти по два та один раз чотирма бортами, екіпажі українських вертольотів Мі-8 долали щільну російську протиповітряну оборону та ворожу авіацію, зосереджену в Маріуполі та навколо нього, щоб доставити вкрай необхідні припаси та свіжі війська захисникам обложеного металургійного заводу “Азовсталь”.

Із 16 задіяних гелікоптерів два були збиті.

Поставки йшли успішною Але на 5-му і 7-му вильотах було збито два гелікоптери. Також збито третій гелікоптер, який летів на допомогу одному з них.

Про це розповів голова військової розвідки України бригадний генерал Кирило Буданов.

“Спеціальну операцію спланувала та провела розвідка Міністерства оборони України”, – сказав Буданов, надавши раніше невідомі деталі цих небезпечних завдань.

Майже три місяці українські війська тримались на великому металургійному заводі в оточенні та під постійним бомбардуванням російських військ.

Але оскільки їхні запаси їжі, води, медичних засобів та боєприпасів вичерпалися, а кількість тяжко поранених зростала, то й відчай прохань про допомогу зростав.

Всього було сім місій.

Мі-8 забезпечили військовослужбовців на Азовсталі зброєю, боєприпасами, медикаментами, продовольством та 72 додатковими бійцями полку “Азов”, підрозділу, що захищав завод.

Він не надав цифри загиблих.

Ці поставки були можливі до розповсюдження інформації про допомогу. В результаті противник вжив заходів щодо посилення системи протиповітряної оборони, що ускладнило нам проведення таких дій і призвело до втрат особового складу та гелікоптерів, які евакуювали поранених, – розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов..

Хоча загалом сім вертолітних місій успішно доставили допомогу, цього було недостатньо, щоб запобігти захопленню Росією заводу, останнього джерела опору в Маріуполі.

Проте, протримавшись так довго, захисники “Азовсталі”, за даними Пентагону, змогли в один момент відтянути на себе аж 12 російських батальйонних тактичних груп, які могли бути використані в інших місцях. Без місій із поповнення запасів, можливо, облога закінчилася б раніше.

Раніш у мережі було оприлюднено відео медика Тайри, на якому можна побачити, як виконувались ці місії. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *