Побачити ворога першим: Військову техніку ЗСУ оснащують українською тепловізійною системою нічного керування


Джерело: Defense Express.

Новою українською системою, яка була розроблена приватною компанією НВО “Небо України”, системно оснащується чималий парк різної військової техніки ЗСУ.

Варто відзначити, що розробка НВО “Небо України” вже перевірена українськими військовими та стоїть на озброєнні Збройних сил України.

Компоненти тепловізійної системи нічного керування Atri Tinds всередині БРДМ-2Л1

“Наразі система встановлюється на бойові розвідувально-дозорні машини БРДМ-2Л1 (модернізовані на МБТЗ версії радянської машини). Також цією системою оснащуються СБА “Варта” та “Новатор” (від КВП “Українська бронетехніка”)”, – розповів голова правління корпорації “Науково – виробниче об’єднання “Небо України” Тарас Венгер.

Модернізований на Миколаївському бронетанковому заводі БРДМ-2Л1 оснащений Atri Tinds

Окремо він зауважив, що ця українська система проходила державні випробування у складі ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун” й стоїть на машинах берегової версії.

Крім того, Начальником сил логістики ЗСУ прийняте рішення встановлювати тепловізійну систему нічного керування на практично всі види комплексів ЗРК ЗСУ.

Опис тепловізійної системи нічного керування Atri Tinds

“Вже починаємо ставити систему на зенітно-ракетний комплекс “Бук-М1”, “Оса-АКМ”, “Тунгуска”, С-300ПС й С-300В1, а також на “Тор”, – відзначив голова правління НВО “Небо України”.

Atri Tinds планують оснастити практично всі комплекси ЗРК, що стоять на озброєнні ЗСУ/ фото Defense Express

Також, за його словами, наразі розглядаються пропозиції щодо оснащення вітчизняною системою бронемашин “Козак-2М1” (виробництва НВО “Практика”), БТР-4Е (від ДП ХКБМ) та на БТР-80.

В стандартній комплектації в Atri Tinds входить невелика тепловізійна камера переднього огляду ATRI-TIC, дисплей механіка-водія AD-LCD/7, блок комутації BCU-1 та блок управління системою. Додатково система може бути оснащена тепловізорами бокового та заднього огляду, денною камерою, додатковим монітором, системою очищення камер та модулем запису відеозображення з камер, що входять в склад системи.

Завдяки додатковому магнітному кронштейну камери, що входять до складу комплексу Atri Tinds при потребі можуть бути легко встановлені на будь-який транспортний засіб протягом 5 хвилин.

Компоненти тепловізійної системи нічного керування Atri Tinds

Atri Tinds

Основним завданням системи Atri Tinds є надання можливості керувати технікою без демаскування в умовах обмеженої оглядовості.

Завдяки тепловізійній камері, яка передає зображення на монітор водію транспортного засобу, військова техніка може рухатися в повній темряві (або за інших умов як то туман, злива чи велика задимленість) з виключеними фарами та підсвіткою, що суттєво ускладнює можливість візуального виявлення та спостереження за такою технікою.

Інша функція тепловізору – можливість в умовах обмеженої оглядовості самому побачити противника, без власного демаскування, що доречно під час військових патрульних операцій, як то пошук та знешкодження ворожих ДРГ тощо.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *