Перемога у суді Лондона відкриває шлях для процесу проти Коломойського і Боголюбова у справі Приватбанку


Апеляційний суд у Лондоні підтримав апеляцію Приватбанку на попереднє рішення англійського суду, яке заперечувало можливість розгляду позову проти колишніх співвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких український уряд звинуватив у незаконному виведенні з банку мільярдів доларів.

Також суд залишив у силі рішення про замороження активів колишніх власників Приватбанку на суму 1,9 мільярда доларів США плюс відсотки, повідомляє Голос Америки з посиланням на прес-службу банку.

Справа Приватбанку, примусово націоналізованого 2016 року через загрозу банкрутства, опинилася під особливою увагою після перемоги на виборах Володимира Зеленського, який був у бізнеспарнествах з Коломойським.

Провідні міжнародні фінансові установи заявили, що можливі поступки української влади на користь колишніх власників Приватбанку за рахунок українського бюджету були б негативним сигналом з Києва.

Судове рішення оголошене 15 жовтня означає, що позов Приватбанку проти Коломойського і Боголюбова, поданий у Лондоні 2017 року, незабаром може вийти на стадію розгляду по суті.

В офіційному коментарі Приватбанк цитує рішення, згідно з яким “банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування 1,9 млрд дол. США [включно з процентами – 3 млрд дол. США] як заявлено в позовних вимогах”.

Чому в Лондоні?

Серед названих причин позову Приватбанку проти Коломойського та Боголюбова саме у Лондоні є зареєстровані у Великій Британії компанії підприємців.

Але юристи вказують, що український уряд зацікавлений у розгляді судових позовів саме у лондонському суді насамперед тому, що англійська система судочинства більше захищена від можливого впливу зацікавлених сторін, а також має ефективну систему виконання рішень.

Після націоналізації у грудні 2016 року колишні співвласники Приватбанку подали в Україні сотні позовів, оскаржуючи дії українського уряду у зв’язку з націоналізацією банку.

У низці тих справ українські суди винесли рішення на користь Коломойського та його партнерів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *