Перекручування та відверта брехня – експертний fact-checking промови Зеленського


Експерти громадської організації “Європейський інститут” оперативно проаналізували головні тези з виступу президента Володимира Зеленського

Вони прийшли до висновку, що текст виступу Володимира Зеленського є набором маніпуляцій, перекручень, а то й відвертої брехні, які мають дуже віддалений стосунок до реальності.

Про це повідомляє “Прямий”.

Попри оптимістичні заяви Зеленського про боротьбу з коронавірусом, Україна стала яскравим прикладом того, як непродумано та неефективно запроваджений карантин завдає економічних збитків бізнесу і країні загалом, але при цьому не дає необхідного ефекту зменшення темпів поширення інфекційного захворювання. Україна фактично провалила боротьбу з COVID-19. З Фонду боротьби з коронавірусом вилучено 35 млрд грн на піар-проект Зеленського “Велике будівництво”. Це нагадує політику Радянського Союзу, коли під час голоду держава експортувала хліб на Захід – порівнюють експерти.

Боротьба з корупцією була головною надією для багатьох з тих, хто проголосував за Зеленського. Однак факти говорить про протилежне – Україну накрила хвиля корупції. Ознаками зростання рівня корупції в Україні є поділ сфер інтересів між декількома впливовими гравцями в оточенні президента, поява нових корупційних схем на місцевому рівні: фінансова “махновщина”, якій не перешкоджає центральна влада, ухвалення органами влади рішень, вигідних конкретному олігарху, наростання проблем з виконанням бюджету в Україні.

Зеленський відверто маніпулює, коли говорить про прийняття закону про імпічмент Президента як про його “здобуток”. Закон про імпічмент виписаний таким чином, що реалізувати його неможливо.

Так само і з “недоторканністю” депутатів. Це брехня від Зеленського – сьогодні депутата не менш складно притягнути до відповідальності. Бо замість недоторканості у вигляді рішення ВРУ про згоду Зеленський запровадив недоторканість депутатів через рішення про згоду Генерального прокурора.

Зеленський не виконав обіцянки припинити війну на Донбасі. “Мирні ініціативи” Зеленського розпочалися з відмови від миротворчої місії – одного з найкращих проєктів української дипломатії, у якому президент Порошенко переконав міжнародних партнерів України. Але ця тема дуже дратувала Росію. Натомість Зеленський активно просував ідею розведення військ (де-факто – відведення українських військ з облаштованих місць).

Зеленський намагається просувати російську дезінформацію про відповідальність тих, хто зупиняв російську агресію у 2014 році. Йдеться про тих, хто зміг за кілька місяців створити нову армію і побудувати ефективне тилове забезпечення. Разом з тим, саме при Зеленському у час війни з Росією не виконується державне оборонне замовлення.

Зеленський у своєму посланні не сказав про важливі речі.

-Про різке падіння ВВП ще до пандемії.

-Про повний провал із наповненням Держбюджету.

-Про виконання обіцянок перед Коломойським за його підтримку на президентських виборах.

-Про те, що будівництво доріг при Зеленському внаслідок корупції стало дорожчим більш ніж удвічі.

-Про відновлення корупційних схем на митниці й на державних підприємствах – за півтора року державні підприємства, які працювали з прибутком, зараз у збитках.

-Про зрив спецоперації по затриманню найманців ПВК Вагнера.

-Про те, що завдяки Зеленському Україна стала фігурантом скандалу з імпічментом у США та мало не втратила двопартійну підтримку з боку республіканців та демократів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *