PAWELL: доставка гіпсу з Туреччини в окупований Севастополь (документи)


PAWELL знов доставив гіпс з турецького порту Ереглі в окупований Севастополь. В оборудці брали участь турецькі компанії за сприяння влади Туреччини.

PAWELL (IMO: 8315499, MMSI номер: 468421000, Позивний: YKSR, Прапор: Syria [SY]) прийшов в турецький порт Караденіз Ереглі 25.03.2022 після рейсу Очамчире (Абхазія) – Самсун (Туреччина).

PAWELL завантажився гіпсом і 28.03.2022 вийшов з порту Ереглі в напрямку окупованого Криму. Порушник прийшов в закритий порт Севастополь і безпосередньо перед суднозаходженням вимкнув АІС.

PAWELL зайшов в Севастополь 30.03.2022 біля 16 годин за київським часом, а вийшов лише 10 квітня.

Нам стало цікаво дізнатися причину такої затримки, тому що вантаж в біг-бегах обробляється дуже швидко навіть в такому технічно відсталому порту, на який перетворився наразі Севастополь. З порту нам по секрету повідомили, що в гіпс потрапила вода, значна частина вантажу намокла і перетворилася на те, на що і мали б перетворитися сухі гіпсові суміші під впливом води.

Також в розпорядженні Центру Миротворець є документи на цей рейс судна PAWELL.

Перший документ від 28.03.2022 оформлений на бланку агента в порту Караденіз Ереглі – компанії Sude Ship Agency (сайт, ФБ). В розслідуванні групи SeaKrime Центру Миротворець, опублікованому в травні 2021, встановлено цю компанію, яка свідомо бере участь в порушенні суверенітету України.

Також в статті було встановлено інших учасників злочину – власника вантажу, перевізника, капітана і команду судна-порушника.

В документі зафіксовано процес завантаження судна в турецькому порту Ереглі. Вантаж гіпс 2 902 370 кг завантажували 25-28.03.2022.

Другий документ є коносаментом, в якому вказано турецького продавця гіпсу GIPS GEL INS MALZ VE PER SIVA SAN TIC A.S.

Коносамент оформлено в турецькому порту Ереглі, в ньому чітко вказано порт призначення – Севастополь. Також зауважимо, що абсолютно незаконно, всупереч офіційної позиції влади Турецької Республіки, закритий кримський порт ідентифікований як російський.

Документ оформлено в порту Ереглі 28.03.2022.

Компанія, яка ввозить гіпс в окупований Севастополь – Естет-гіпс з Таганрогу, вона постійно займається незаконними гіпсовими рейсами (1, 2)

В коносаменті вказано капітана судна PAWELL – Леонід Савков.

Капітан Леонід Савков засвітився в російських медіа з пропозиціями незаконних дій щодо українських суден, свідомо закликав порушувати міжнародне морське право.

Отже, продовжується незаконне завезення гіпсових матеріалів в окупований Севастополь. Турецькі компанії беруть участь в порушенні Державного кордону України за сприяння влади Туреччини.

Вважаємо, що українська влада має застосувати до порушників санкцій та звернутися до турецької влади з протестом проти зухвалого порушення суверенітету України.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *