Обмін полоненими: Чоловіки повернулися без кінцівок, сліпими та у вкрай важкому стані


Зненацька в Україні після незаконного звільнення омбудсмена та інформаційної спецоперації українських журналістів в інтересах країни агресора, які піддали сумніву звірства російських окупантів, в інформаційному полі настала тиша щодо випадків жорстокого поводження російських фашистів з цивільним населенням та полоненими.

Блокаду прорвали рідні звільнених військовополонених у ході нещодавнього масштабного обміну.

Після обміну військовополоненими додому повернулись 144 українських військових, серед яких 95 – захисники “Азовсталі”. Ці військові перебувають у вкрай важкому стані, передає “Прямий.”

Нагадаємо, маріонеточний посіпака кремля і ватажок так званої “днр” Пушилін, заявив, що окупанти повернули українських полонених скалічених настільки, що стати у стрій вони все одно не зможуть. І додав, що при цьому у нього немає свідчень про хоч якісь, на їхню думку, злочини цих українців.

«Киеву были возвращены 37 рядовых из „Азова“, „Айдара“, которые точно не смогут встать в строй и о преступлениях которых нет свидетельств», — сказав Пушилін в ході брифингу на телеканалі «Россия 24».

Дружина захисника “Азовсталі”, який ще перебуває в полоні, Наталія Заріцька прокоментувала ситуацію зі звільнення українців в ефірі телемарафону.

“Обміняно 144 особи, з них 95 – захисники “Азовсталі”. В них важкі поранення: ампутації рук, відсутність зору, осколкові поранення обох стоп, вогнепальне поранення грудної клітини, важкі опіки… Хлопці знесилені, але щасливі”, – розповіла Заріцька.

Вона висловила подяку Головному управлінню розвідки України, усім тим, хто долучився до цього обміну, а також зазначила, що РФ підтверджує статус полонених лише через міжнародну організацію “Червоний хрест”.

“Мені підтвердили, що мій чоловік є військовополоненим. Він перебуває в Оленівці у так званій “ДНР”. Через чотири доби після евакуації з “Азовсталі” мені зателефонував представник “Червоного хреста” з Женеви і повідомив, що вони зафіксували вихід мого чоловіка з заводу. Раніше в мене такого підтвердження не було. Тепер я чекаю на обмін”, – зазначила вона.

Також жінка додала, що Росія грубо порушує Женевську конвенцію і цьому є підтвердження.

“Ми не маємо змоги з ними звязуватися, надсилати посилки, немає інформації щодо переміщення. Бійці повертаються у важкому стані. Була дівчина, яку били палками. Буває таке, що людей тримають тривалий час із зав’язаними очима, або з пакетами на голові і забороняють розмовляти”, – зазначила дружина бійця.

За Женевською конвенцією, полонені мають право двічі на тиждень телефонувати близьким.

Утім рідні військових з “Азовсталі” не чули їхніх голосів відтоді, як бійці покинули завод.

Нагадаємо, у ході масштабного обміну Україна визволила з полону 144 захисники.

Зі 144 звільнених – 95 оборонців «Азовсталі». Серед них – 43 військовослужбовці полку «Азов».

– 59 бійців Національної гвардії;
– 30 – Військово-морських сил;
– 28 – Збройних сил України;
– 17 – Державної прикордонної служби України;
– 9 – Територіальної оборони;
– 1 – Національної поліції України.

З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилось 65 років, наймолодшому – 19.

Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Всі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *