Нові зимові «талани» протестовані: інший колір, матеріал та менша вага


Джерело: Ukrainian Military Pages.

У Збройних Силах України завершилося тестування нових зимових черевиків, які розробили на заміну вже наявних, оскільки надходили зауваження від військовослужбовців, що черевики під час тривалого використання в зимову пору року «парять» ноги.

Чому саме такий колір для них обрали? Які матеріали замінили? Та на яку особливість взуття звернули увагу військовослужбовці-тестувальники? Про це розповідає АрміяInform.

За словами представників ЦУРСМЗ, розробку вони почали на початку 2021 року.

— Головною вимогою до зимового взуття було підвищення паропроникності шляхом заміни основного матеріалу — гладкого хрому. І за результатами проведених проміжних військових випробувань паропроникність збільшили завдяки заміні — на нубук, — додали у відомстві.

Змінилася і конструкція черевиків. Зокрема, було зменшено висоту та кут нахилу самого берця.

— Змін зазнали і люверси. Так, наприклад, люверси нижньої частини черевика виконані у вигляді петель текстильних. Це зроблено, щоб під час шнурування або розшнурування нижня частина берців піддавалась меншому розшнуруванню, і військовослужбовець витрачав менше часу на це, — підкреслили у ЦУРСМЗ.

Був змінений протектор ходового шару. Він має конусоподібну форму, що сприяє самоочищенню підошви від бруду. А збільшена відстань форм протектора запобігає застряганню маленьких камінчиків. Гострі різнонаправлені форми малюнку протектору значно краще тримають поверхню, особливо в зимовий період. У рецептуру гуми були додані спеціальні зимові добавки, що дозволяють підошві лишатися еластичною при мінусових температурах навколишнього середовища, що збільшує коефіцієнт щеплення з поверхнею. Також змінена колодка на таку, що має більш виражений перекат взуття. Це зменшуватиме енергозатрати військовослужбовців під час руху.

Окрім цього, основна антипрокольна устілка із кевлару додатково дубльована термоізоляційним матеріалом — неопреном. Він додатково утеплює низ взуття та робить черевики більш комфортними. Також у носковій частині додатково використовується фольгований матеріал, який повертає частину теплової енергії до ноги людини і таким чином підвищує загальну теплоізоляцію черевика.

Розширений підйом та збільшений клапан (язичок) дозволятиме швидше знімати та одягати взуття, і воно буде більш комфортним для людей із великим підйомом ноги. Збільшилась текстильна петля для одягання черевика — це дало можливість взувати черевик у рукавичках.

Вага нових берців на 10% менша у порівнянні з тими, які нині є у військах. Також треба сказати й про зміну кольору. Він був обраний, щоб гармоніював із тоном основного маскувального малюнку ММ14.

— Берці ми почали тестувати наприкінці вересня 2021 року. Якщо порівнювати з тими, що ми носили раніше, то ці — легші. Після кросу на 15 кілометрів можу сказати, що і зручніші, ніж старі «Талани». У нових — замінили колодку, тобто, перекат із носка до п’ятки з’явився, і це додає комфорту під час ходіння. Ці берці тепліші. Для морозу у 5 градусів мені було достатньо вдягнути одну пару звичайних шкарпеток, щоб не було холодно. Шнурівка тут набагато зручніша, тепер можна за потреби швидко взутись та зашнуруватись. Також висота взуття тепер менша і вже певні місця на голені не натираються. Пальці за весь час носіння теж не натирались, — поділився враженнями військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

За його словами, коли у нових зимових черевиках пересуваєшся по росі чи у дощову погоду, вони не промокають: «Нога залишається сухою. І не так багато часу потрібно цим берцям, аби просохнути. Також тут добре продумана підошва — протектор дає добре зчеплення із землею чи снігом. Наприклад, у дощову погоду менше будеш ковзати на мокрій землі».

Військовослужбовець ЗСУ Наталя тестує нове взуття від середини листопаду 2021 року: «Ці берці набагато зручніші за попередні. За день нога зовсім не втомлюється, бо вагу їхню майже не відчуваєш. Хоча, потрібно зауважити, що носила я їх поки не на полігоні, а у частині, бо моя служба переважно у штабі. Також відзначу, що ці берці тепліші, ніж ті, що ми носили раніше».

Представники компанії «Талан», розповіли, що на початку року надали для тестування перший варіант черевиків — коричневого кольору. Але вислухавші зауваження військовослужбовців, які використовували взуття, зробили нову модифікацію зимових черевиків.

У компанії-виробнику зауважили, що основною відмінністю черевиків є підошва.

— Ми взяли за основу спортивне взуття, де носочок трохи піднятий для забезпечення «перекочування» замість згинання черевика під час ходьби. Це зменшує навантаження на ноги військовослужбовця.

Також у неї додали вже згадуваний термоізоляційний матеріал «неопрен»: «Його використовують у костюмах водолазів, щоб краще зберігати тепло людського тіла».

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *