Нова форма і знаки розрізнення військових: Наказ МОУ


Міністерство оборони України змінило затверджені в 2017 році зразки військової форми одягу та знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України.

Розбирались в Ukrainian Military Pages.

Зокрема наказом від 30 червня 2020 року № 238 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 листопада 2017 року № 606» змінені Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України.

Варто зауважити, що не зовсім зрозумілий поспіх зі змінами, адже з жовтня наказ знов прийдеться змінювати через набуття чинності новими військовими званнями генералів та сержантів.

НОВА ВІХА У РЕАЛІЗАЦІЇ ВІЙСЬКОВОЇ РЕФОРМИ: У ЗСУ ВВОДЯТЬ НОВІ ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ ЗГІДНО СТАНДАРТІВ НАТО

До того ж документ містить незрозумілу мішанину діючих та «майже нових» звань. Поряд з поки що існуючими генеральськими званнями до наказу включені сержантські, які мали набути чинності з 30 вересня 2020 року, але були змінені законом № 680-IX на ще новіші, що набудуть чинності разом із генеральськими з 1 жовтня. Зокрема у наказі є погони «першого сержанта», але це звання було законом замінено на «головний сержант».

З помітних нововведень – золоті парадні погони та генеральська форма з новими емблемами на комір. Також тепер Правила поширюються й на Державну спеціальну службу транспорту. Але насправді змін набагато більше.

Змінилось розташування нарукавних знаків.

Так на парадній, парадно-вихідній та повсякденній формах одягу, на лівому рукаві на місці передбаченого раніше для «Державного прапору» тепер нашивається нарукавний знак військової частини. На правому рукаві залишається знак відповідно до роду військ. Проте, замість 60 мм, тепер відстань від плечового шва має складати 105 мм. Знак «Державний прапор» тепер нашивається на обидва рукави на відстані 45 мм від плечового шва.

На польовому однострої нарукавні знаки помінялися місцями. Емблема військової частини «переїхала» з правого рукава на лівий, нарукавний знак роду військ («тризуб») відповідно на правий. Місце розташування нагрудних знаків з прізвищем (справа) та «Збройні Сили України» (зліва) не змінилося, проте зазнали змін самі знаки. Написи на них відтепер виконуються чорним кольором (крім ВМС, тут без змін).

На парадній формі з’являться золоті погони, не завадило цьому ані критика у фаховому середовищі, а ні їх схожість з історичними погонами німецьких чиновників, та ,через наявність «просвітів», із російсько-радянськими.

Крім того, так звана «зубчатка», яка була на погонах генералів, «переїхала» на комір (!) на місце емблем за родом війська, а схрещені булави, які також були на комірі відтепер замінили «зубчатку» на погонах.

Парадні погони старших офіцерів не містять передбачену наказом МОУ №370-2017 року «плетінку», роль якої на них відіграють просвіти по аналогії з радянськими погонами. Золоті погони молодших офіцерів, сержантів та солдатів містять стандартні для цих звань знаки розрізнення.

До речі нова лінійка сержантських звань матиме такі знаки розрізнення на погонах:

На знаках розрізнення військовослужбовців у військовому званні «головний майстер-сержант» та «головний майстер-старшина», на час перебування на посаді «головний сержант Збройних Сил України» передбачене розміщення зірки між широким шевроном та дугоподібною личкою.

Також нові Правила містять фразу «Військовослужбовцям у військовому званні «рекрут» знаки розрізнення не передбачені». Хоча насправді знаки розрізнення також не передбачені й для звань «солдат» і «матрос», які мають «чистий» погон. Відповідно звання «рекрут» і «солдат» («матрос») відрізнити буде не можливо.

На додачу до плаща демісезонного вводить демісезонна куртка.

Роті почесної варти замість чорних «берців» повернули чоботи радянського зразка.

Для військовослужбовців-жінок замість кашкетів ввели капелюхи.

КАПЕЛЮХИ НА КШТАЛТ НАТОВСЬКОГО, АЛЕ З УКРАЇНСЬКИМ МОТИВОМ НОСИТИМУТЬ ПАНІ ОФІЦЕРКИ

Емблеми на комір

Зазнали змін деякі емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу, а також були введені нові (або повернуті раніше скасовані) емблеми.

Так, емблема Десантно-штурмових військ та спеціалістів повітрянодесантної служби видів і родів військ, тепер повторює беретний знак:

Війська зв’язку, спеціалісти автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібернетичної безпеки:

Медична служба:

Ветеринарна медицина:

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України(військова поліція):

Частини радіоелектронної боротьби та радіоелектронноїрозвідки:

Підрозділи морської піхоти ВМС:

Окрему емблему отримала армійська авіація:

Свою емблему повернули Військово-топографічній службі:

Також з’явилась емблема Державної спеціальної служби транспорту:

Нарукавні знаки (емблеми)

Свій нарукавний знак отримали військовослужбовці нещодавно створеного Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України:

Змінила нарукавник Військова служба правопорядку (ВСП):

Нарукавні знаки отримала Медична служба і Державна спеціальна служба транспорту:

Загальний нарукавний знак Повітряних Сил «віддали» радіотехнічним військам, а загальний тепер має жовтий тризуб:

Морська піхота втратила свій унікальний знак роду військ і отримала нарукавник єдиного для Військово-Морських Сил зразку:

Невеликих змін зазнали нарукавна емблема морської авіації:

та Військовий ліцей імені Івана Богуна:

З’явився нагрудний знак «санітарний ідентифікатор» на бронежилет:

Змінилися кольори кантів пілоток армійської авіації та авіації Повітряних Сил:

БУЛО:

СТАЛО:

Водночас, щодо армійської авіації, то у нових Правилах має місце неспівпадіння зображення та тексту до нього.

Беретні знаки.

Беретний знак радіотехнічних військ та військ зв’язку:

Беретний знак морської піхоти та підрозділів спеціальних операцій ВМС (раніше тільки для підрозділів спеціальних операцій ВМС):

Також знак на берет отримала Державна спеціальна служба транспорту:

А знак на берет військовослужбовців ВСП втратив чорний фон:

Ну і нарешті, для повноти картини, змінили затискач для краватки:

Всі зображення наведені у тому вигляді, як вони відображені у наказах Міністерства оборони від 20.11.2017 №606 та від 30.06.2020 №238.

Новий наказ:

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *