На Київщині, Вінниччині та Запоріжжі російські спецслужби створюють воєнізовані формування “під дахом” церкви Московського патріархату – розвідка


Голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк розповідає про одну з форм кремлівського тиску на Україну – просування ідеї “російської православної церкви”, передає Еспресо.TV.

Він упевнений, що російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують російське православ’я як “жорстку” (інспірація протестних акцій, які можуть легко перерости в показові сутички з правоохоронцями або провокаторами) і як “м’яку” силу (вплив на думку прихожан).

“На цьому напрямку Росія використовує всі наявні технології для протидії процесу становлення Православної церкви України, маніпулюючи почуттями українських вірян і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них”, – зазначає очільник СЗР.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній також вважає, що РПЦ – це тиск з боку Російської Федерації, яка активно використовує церкву як інструмент на зовнішньому напрямку. Тобто церква діє разом з російською державою. 

РОСІЯ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЄ ЦЕРКВУ ЯК ІНСТРУМЕНТ НА ЗОВНІШНЬОМУ НАПРЯМКУ – ГЛАВА ПЦУ ЕПІФАНІЙ

Крім того, в релігійних громадах активізувалася діяльність проросійських “козацьких” організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку.

Як Києво-Печерська лавра виховувала бойовиків для Гіркіна

“Ще один спецпроєкт Кремля – ​​спроби створення та легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у межах релігійних громад із наділенням їх правоохоронними функціями”, – наголошує Кондратюк.

За його даними, такі випадки фіксувалися, зокрема, в Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *