Незаконні авіаперевезення до окупованого Криму: накладено арешт на 13 літаків російської авіакомпанії


За незаконні пасажирські перевезення до тимчасово окупованого російськими загарбниками Криму накладено арешт на 13 літаків російської авіакомпанії.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

За клопотанням прокуратури АР Крим та м. Севастополя, судом накладено арешт на 13 повітряних суден російського авіаперевізника, які використовувались для перевезення пасажирів з/до закритого Україною пункту пропуску «Сімферополь-авіа», що знаходиться на тимчасово окупованій території АР Крим, – йдеться в повідомленні.


Зазначається, що встановлено неодноразове порушення службовими особами однієї з російських авіакомпаній, яка здійснює регулярні рейси на окуповану російськими загарбниками територію, порядку в’їзду та виїзду з неї, з метою заподіяння шкоди інтересам України. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2019 року і по теперішній час, в порушення норм міжнародного та українського законодавства, авіаперевізником незаконно використовуються 13 пасажирських літаків марки «Airbus», для переправлення осіб через державний кордон України, а на його офіційному вебсайті здійснюється безпосередній продаж квитків з/до окупованого півострова. 

Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями на ТОТ АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів та капітанів повітряних суден, – заявляють у відомстві.

Загалом наразі відомо, що не менш ніж 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення на окупований півострів. 

Нагадаємо, що раніше, в рамках даного кримінального провадження було накладено арешт на 211 повітряних суден.  

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *