NEYMA: в Ізмаїл прийшов танкер, яким блокували Керченську протоку під час збройного нападу Росії на українські кораблі


Всі пам’ятають це фото – під незаконно збудованим мостом в Керченській протоці стоїть старе судно і перегорожує шлях нашим кораблям. Подія сталась 25 листопада 2018 року, і вона є одним з елементів акту міжнародної військової агресії, вчиненого РФ по відношенню до України.

Ми писали про цей епізод в публікації, яка була присвячена керченській компанії Ювас-Транс, їй належать буксири, якими виставляли танкер під мостом, і сам танкер у цей час знаходився у її фактичному володінні:

Для блокування каналу було використано танкер “NEYMA” (IMO: 8895528, MMSI: 273347000, Call Sign: UHQQ, Flag: Russia [RU]), яке вимкнуло AIS поблизу Керчі 16.01.2018 і в той же день зайшло на ремонт в Керченський судноремонтний завод, що належить компанії “Ювас-транс”. З того часу проблемне судно, яке перебувало під заставою банку внаслідок банкрутства і ліквідації компанії “ВОЛГО-ДОНСКОЕ СУДОВОЕ АГЕНТСТВО“, стояло в Керчі, у фактичному володінні “Ювас-транс”.

22 липня танкер Нейма підійшов до гирла Дунаю, вказав порт призначення Ізмаїл. Вдень 24.07.2019 судно прийшло в наш порт і пізно ввечері було ошвартовано до причалу.

Припускаємо, що судно нещодавно змінило назву, в МарінТрафік її вказано – NIKA SPIRIT.

База Еквазіс містить дані про судно від 30.04.2019, вочевидь зміна назви відбулась пізніше.

Також з Еквазісу ми дізналися, що судно змінило власника, тепер воно належить компанії ALTOMAR SHIPPING з м. Геленджик.

Юридична адреса ALTOMAR SHIPPING: 353460, Краснодарский кр, город Геленджик, улица Тельмана, 47 А.

Засновник і директор компанії: Шувалов Сергей Александрович (ИНН 230400841250).

Ця компанія придбала заставне майно збанкрутілої компанії “ВОЛГО-ДОНСКОЕ СУДОВОЕ АГЕНТСТВО“ 15.01.2017, вже після використання танкеру Нейма для блокування Керченської протоки.

В Україні відкрито кримінальні справи, в яких досліджується напад агресора на наші кораблі, отже танкер НЕЙМА (нове ім’я: NIKA SPIRIT, IMO: 8895528) не тільки як порушник Державного кордону, який здійснював судозахід в закритий порт в захопленому російськими окупантами Криму, але й необхідно ретельно дослідити його роль в епізоді блокування Керченської протоки, що стало важливою складовою акту збройної агресії РФ по відношенню до наших кораблів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *