Небезпека від повітряної компоненти ворога та чи можуть ЗСУ протистояти російським РЕБ – “пряма мова” з передової


Командир 58-ої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського полковник Дмитро Кащенко розповів, з якими новими російськими розробками українські військові зіштовхуються на передовій.

Про це повідомляє “Діфенс Експрес” з посиланням на “Військовий кур’єр України”.

Так, за його словами, на Донбасі військові все частіше страждають від повітряної компоненти ворога – передусім йдеться не про літаки великої авіації, а безпілотники.

З-поміж ворожих БПЛА Кащенко окремо відмічає російські “Орлани”:

“Його апгрейджена версія відрізняється тим, що робочу висоту підняли до 5500-6500 м. Ми його на таких висотах не дістаємо, а його оптика та навігація працює таким чином, що не погасити методами РЕБ і він виконує розвідувальні завдання”.

Російський БПЛА “Орлан-10” під час запуску
Збитий в Сирії російський БПЛА “Орлан”

Крім розвідувальних БПЛА, українським військовим загрожують й ті літальні апарати, які можуть нести з собою бомби, ракети та міни, зазначає Кащенко:

“Відчутно зросла небезпека з повітря – починаючи від саморобок і до октокоптерів із зарядами по 4-6 кг, до того ж вони заносять їх на пристойну відстань”.

Небезпеку становлять і нові російські розробки мін ПЗМ “Отёк” (ПОМ-2 та ПОМ-2М без механізмів самоліквідації). Як зазначає Кащенко, якщо раніше військові знали, що час до самоліквідації міни становить від 4 до 100 годин, і могли просто почекати, то тепер “потрібно бути уважним щодня”.

Міна ПОМ-2 “Отёк” у бойовому положенні

Зрештою, командир 58-мої окремої мотопіхотної бригади відзначає, що ворог продовжує розвивати свої засоби РЕБ, які засікають та глушить як безпілотники, так і телеметрію, GPS тощо:

“Всі ці засоби розвиваються, і ти розумієш, що в тебе протиставити окупантам нема чого. Ці моменти трохи гнітять”.

РФ продовжує удосконалювати свої засоби РЕБ та постійно збільшує їх кількість у військах

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *