Найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома, – Уляна Супрун


Наука і досвід інших країн показує, що найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими довгий час ділили загальний простір. Про це розповіла глава Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун, передає “УП”.

За її словами, якщо люди кілька хвилин простояли разом в черзі до каси в маркеті, то це не вважається близьким контактом.

“Близький контакт – це коли люди летіли кілька годин поруч у літаку. Це я про 14 випадків в Києві, які разом летіли з Женеви. Вони не мали температури, їх з літака відпустили додому, де вони вже легко могли передати вірус своїй сім’ї”, – зазначила Супрун.

Супрун вважає, що відсутності температури мало для розуміння того, що людина не інфікована.

“Тому розумний спосіб запобігання поширення вірусу – це відокремити людей з високим ризиком інфікування. Тобто взагалі виключити їх контакти з іншими людьми”, – розповідає лікар.

Але якщо все-таки люди змушені ділити одне приміщення, то після кожного використання ванної кімнати, наприклад, слід проводити дезінфекцію.

“Якщо люди самі не здатні організувати свою ізоляцію, тут має допомогти держава чи бізнес. Умовно, заселити потенційно інфікованих у порожні готелі. І тільки після того як ПЛР-тестування покаже негативний результат, або пройде 14 днів, а людина не захворіла, її можна відпускати додому до сім’ї”, – заявила медик.

Як повідомлялося раніше, Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України змушений в розпал пандемії коронавірусу відправляти своїх працівників у неоплачувані відпустки через відсутність фінансування з боку Держави.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома, – Уляна Супрун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *