Найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі знаходиться в Одеській області


У Біляївському районі Одеської області увійшла в товарне плодоношення найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі. Про це в ефірі AgroFM розповіла Світлана Петренко з Одеського аграрного університету, повідомляє agroday.com.ua.

Плантація була закладена в 2012 році спільним українсько-французьким підприємством. У 2015-му отримали перший товарний урожай. Актинідія вирощується тут за французькою технологією. А морозостійкі сорти, які підходять для українського клімату, надав Новозеландський інститут. Вони витримують температуру до -28 градусів і добре плодоносять.

На виробництво постійно виїжджають технологи з Франції та Іспанії. Зараз їх завдання — наростити біомасу рослин, щоб потім забезпечити високу продуктивність і якісний урожай.

Як повідомила Світлана Петренко, під плантацією в Одеській області зайнято понад 20 га. З них 16,5 га знаходиться під актинидією. Сам проект розрахований на 35 років, а плодоносить рослина зазвичай років 40.

Українські міні-ківі вже можна знайти в супермаркетах Одеси, Харкова, Дніпра, Києва. В основному — з вересня по жовтень, – саме тоді дозріває урожай. Більшу частину вирощеного експортують в Німеччину. Її поділяють на сорти преміум і перший і пакують у поліетиленові упаковки по 125 грамів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *