Мовний закон: Квоти для державної мови на радіо і ТБ збільшено до 90% замість 75%


Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” збільшує квоти для української мови на радіо і телебаченні до 90%, замість раніше прийнятих 75%. Відповідну норму прописано в тексті документа.

Зокрема, “мовний закон” вносить зміни до закону про телебачення і радіомовлення, повідомляє “Прямий”.

  • Таким чином, тижневий обсяг мовлення загальнонаціональних або регіональних ЗМІ українською мовою має становити не менше 90% загальної тривалості передач та / або фільмів в кожному проміжку часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00 (було не менше 75%).
  • Крім того, місцеві ЗМІ в загальному тижневому обсязі повинні забезпечувати мовлення українською мовою не менше 80% у кожному проміжку часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00 (було не менше 60%).
  • При цьому із закону виключено пункт, який дозволяв використання інших мов у виступах, інтерв’ю, коментарях, поясненнях, питаннях учасників передач (крім ведучих), або в окремих репліках ведучих.

Підкреслюється, що зміна квот набуває чинності через п’ять років після набуття чинності “мовного закону”.

Нагадаємо, 15 травня, Верховна Рада зняла усі перепони для підписання закону спікером парламенту та главою держави.

Президент України Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав закон про функціонування української мови як державної.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної № 2704-VIII опублікували в офіційному парламентському виданні “Голос України”.

Закон закріплює за українською мовою статус єдиної державної. Умисне її спотворення в офіційних документах з порушенням вимог правопису, а також створення перешкод і обмежень у застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *