Москвинський ватажок фсбшної церкви зʼявився на публіці із краденою панагією українського митрополита


Москвинський ватажок фсбшної російської церкви Кирило зʼявився на публіці із краденою панагією українського митрополита.

Панагію було викрадено у 2016 році з сейфа митрополита Олександра.

Панагія належала покійному митрополиту Володимиру (Сабодану)
фото: Духовний фронт України

Нові обставини у справі восьмирічної давності повідомив Духовний фронт України.

Гундяєв під час публічного заходу 8 травня 2025 року, коли президент Сербії Олександр Вучич вручав йому орден Республіки Сербія, був помічений з панагією, яка ймовірно є вкраденою.

Спільнота релігійних експертів зазначає, що саме така панагія була виготовлена в одиничному екземплярі лаврськими ювелірами. Аналогічних виробів у росії не існувало.

Пізніше, у 2016 році, вона була викрадена з будинку митрополита Олександра (Драбинка). Ця панагія належала покійному митрополиту Володимиру (Сабодану).

Цей факт додає нових запитань до розслідування кримінального провадження №12016110200000924, відкритого 12 березня 2016 року за ч. 5 ст. 185 КК України (крадіжка в особливо великих розмірах) за фактом викрадення двох сейфів з особистими цінностями митрополита Олександра (Драбинка) у с. Ходосівка Київської області, – йдеться у статті.

Довідково (далі пряма цитата видання “Духовний фронт України“)

  • 6 квітня 2017 року в ході спецоперації Нацполіції під час спроби збуту частини викраденого майна на суму 500 000 доларів США було затримано групу осіб: Бенца С.О., Дубляка В.Ю., Короля А.М., Фартушняка К.В., Савенка О.І., які перебували у попередній змові та вилучено частину викраденого майна потерпілого митрополита Олександра.
  • Серед затриманих, згідно з даними правоохоронних органів були двоє священників УПЦ (в єдності з МП): Степан Бенц та Савенко О.І. Ієрей Степан Бенц уже помер, а Савенко Олексій досі є настоятелем храму апостола і Євангеліста Іоана Богослова на Позняках (вул. Гришка 1). Повідомлялося також, що під час спілкування з потенційним (підставним) покупцем фігуранти цікавилися наявністю у нього російського паспорта.
  • Однак, як свідчать матеріали справи, попри затримання кількох осіб та вилучення частини викраденого, підозру за ст. 198 КК України (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) було повідомлено лише ієрея Степану Бенцу. Згодом з ним було укладено угоду про визнання винуватості, причому, за словами потерпілої сторони, без її повідомлення та згоди. Інші встановлені особи, на яких вказував Бенца, до відповідальності притягнуті не були.
  • Затримані з речовими доказами фігуранти справи… на свободі. А слідство? Понад вісім років — жодного реального просування. За даними потерпілої сторони, розслідування характеризується фактичною відсутністю активних слідчих дій. У травні 2019 року досудове розслідування було доручено СУ ГУНП у м. Києві, проте незважаючи на резонанс даного злочину, суттєвого прогресу досягнуто не було і слідство належним чином не проводиться. Частина викраденого майна досі не знайдена.
  • Світ вже звик до цинічних заяв та благословінь на вбивства українців від очільника РПЦ Кирила (Гундяєва). Але тепер, схоже, до його “послужного списку” військового злочинця додається ще й ганебне тавро – набувач краденого! І не абичого, а панагії, що належала покійному Блаженнішому Митрополиту Володимиру (Сабодану).
  • Людина, яка однією рукою благословляє ракети, що летять на мирні українські міста, іншою, виявляється, не гребує привласнювати крадені цінні речі! Чи є дно у цього цинізму? Спершу – підтримка несправедливої, гріховної агресії, а тепер – ще й крадіжка, що викриває його не лише як поплічника терористів, а й як набувача краденого.
  • Поява патріарха Кирила з панагією, яка за описом і фото збігається з викраденою, викликає серйозні питання щодо шляхів потрапляння цінностей до росії. Ця обставина може свідчити про необхідність додаткових слідчих дій та міжнародної правової співпраці для встановлення всіх обставин справи та повернення викрадених предметів їх законному власнику – митрополиту Олександру.
  • Залишається відкритим питання, хто саме здійснив крадіжку особистих цінностей митрополита Олександра, як викрадені речі опинилися у осіб, що намагалися їх продати, та яким чином унікальна панагія могла потрапити до патріарха Московського Кирила. Неефективне розслідування протягом тривалого часу та нові обставини потребують ретельної перевірки та належної реакції з боку правоохоронних органів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *