Чернігів, Київ, Вінниччина, Храків: СБУ затримала 4-х прокремлівських інтернет-агітаторів


СБУ затримала 4-х прокремлівських інтернет-агітаторів у різних регіонах України.

Всі вони виправдовували воєнні злочини рашистів і чекали на окупацію нових територій України.

Тепер їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Чернігів

Затримано 41-річну секретарку місцевого суду, яка закликала рашистів до масованих обстрілів українських міст, зокрема цивільної інфраструктури. Про це вона регулярно говорила своїм знайомим в росії, з якими розмовляла по телефону.

Київ

Викрито 24-річного місцевого безробітного, який на замовлення фсб мав поширювати листівки із фейками кремлівської пропаганди. Серед іншого, на малюнку був QR-код, який направляв користувачів до антиукраїнської інтернет-спільноти.

Співробітники СБУ затримали фігуранта, коли він замовив у типографії друк першої партії проросійських листівок у кількості 900 шт.

Харків

СБУ затримала 56-річного містянина, який створив канал на російській платформі «Рутуб», щоб закликати рашистів до захоплення регіону.

Крім цього, він адміністрував Телеграм-канал, де популяризував окупаційні угруповання рф та намагався дискредитувати ЗСУ.

Вінниччина

Затримано 60-річного мешканця Гайсинського району. На своїй сторінці в заборонених «Однокласниках» він поширював дописи на підтримку окупації східних областей України.

  • Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
  • ▪️ ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (незакінчений замах на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинений за попередньою змовою групою осіб);
    ▪️ чч 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);
    ▪️ ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
    ▪️ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та до зміни державного кордону України).

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *