МО передали більше тисячі комп’ютерів для забезпечення військового обліку громадян України


Міноборони України передали більше тисячі комп’ютерів з автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою (АІТС) «Оберіг».

Про це інформує Мілітарний.

АІТС «Оберіг» призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Оборонне відомство отримало автоматизовані робочі місця від Міністерства цифрової трансформації України згідно з Наказом №399 Міністра оборони України Олексія Рєзнікова від 24 грудня 2021 року.

До складу автоматизованого робочого місця АІТС «Оберіг» входить:

  • персональний комп’ютер Dell OptiPlex 3080 Micro з операційною системою Windows Pro
  • монітор Dell
  • принтер Epson M1170 Wi-Fi
  • веб-камера 2E FHD
  • джерело безперебійного живлення UPS Powercom

Детальний перелік:

Загалом отримано 1044 автоматизовані робочі місця АІТС «Оберіг» у такій комплектації. Також Міністерству оборони передали 522 комутатори 2E PowerLink.

Загальна балансова вартість переданого майна – 40 166 647,20 гривень.

Система запрацювала у Міністерстві оборони декілька років тому, її користувачі – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Для можливості роботи на автоматизованих робочих місцях для їх операторів проводяться інструкторсько-методичне заняття на базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Навчання включає методику налаштування політики безпеки клієнтської частини, налаштування та встановлення відповідної конфігурації у ІР-шифратор тощо.

По результату оператори отримують допуск до експлуатації засобів криптографічного захисту інформації автоматизованої системи «Оберіг».

Donate to Myrotvorets

2 коментарі до “МО передали більше тисячі комп’ютерів для забезпечення військового обліку громадян України

  1. Я, як рядовий користувач, пройшовся по всій техніці та пошукав ціни в популярних магазинах техніки та виявив, що різниця між загальною сумою закупки становить більше 990000 (дев’ятсот дев’яносто тисяч) гривень. Як це розуміти? Хіба держава не повинна купляти ще дешевше ніж я у комфі? Нам потрібно міркувати у сфері оборонних закупівель наче американці. Кожну закупівлю робити максимально, за можливістю (деякі моменти мають бути засекречені), прозорою. А усіх причетних до таких майже мільйон з збитків державі сурово карати. Також приєднуюсь до Павла. Криво написано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *