Міжнародні операції проти наркотрафіку: український слід


Останнім часом пройшло декілька повідомлень про успішні міжнародні операції з захопленням великої кількості наркотиків, які проводить Морський аналітично-операційний центр Maritime Analysis and Operation Center-MAOC. Штаб-квартира цієї організації, утвореної Португалією, Іспанією, Францією, Великобританією, Ірландією, Італією і Нідерландами, знаходиться в Лісабоні. 

На островах Кабо-Верде на судні “ESER” (IMO: 8415158) під панамським прапором знайдено 9.5 тон кокаїну. Судно, яке прийшло з Південної Америки, змушено було зайти в порт Прайя з юридичних причин, після смерті члена екіпажу. Заарештовано екіпаж корабля, 11 осіб, громадян РФ.

Наркотики вже знищені поліцейськими, розслідування щодо участі екіпажу в злочині продовжується.

Світлина від Катерини Яресько.

Судно управляється турецькою компанією GEMICILER DENIZCILIK NAKLIYAT (IMO: 5361738, Address: Mahmut Yasari Sokak 73, Kosuyolu Mah, Kadikoy, 34710 Istanbul, Turkey), флот якої складається з 7 суден, всі ходять під прапором Панами.

З листопада 2018 судно зареєстровано в Панамі, а до цього було оформлено в Стамбулі, за тією ж адресою.

https://enigma.ua/articles/na_sudni_z_rosiyskim_ekipazhem_vilucheno_95_ton_kokainu

ЗМІ повідомляють про спецоперацію британської, іспанської та колумбійської поліцій, які виявили 2 тони кокаїну в контейнері в італійському порту Генуя, на сумму 500 млн. євро. Контейнеровоз вийшов з Колумбії, після Генуї пішов у Барселону, Іспанія. Правоохоронні органи дозволили вантажу продовжити свій шлях, замінивши кокаїн на сіль. Це дало змогу іспанській поліції заарештувати ймовірного одержувача вантажу.

Також стало відомо, що 15 січня наркотики були вилучені у порту Ліворно, вартість партії кокаїну на вуличному ринку складає 130 млн євро. Кокаїн, упакований у 582 блоки, був захований у мішках кави в контейнері на борту судна під прапором Португалії. Поліція повідомила, що контейнер йде з Пуерто-Кортеса (Гондурас) і був переведений в Коста-Ріці на інший корабель, який прямував до Іспанії.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/01/31/7092276/

Одна з цих успішних операцій міжнародних силових структур, які протидіють наркотрафіку з Латинської Америки до Європи, стосується України. В міжнародних водах біля узбережжя Португалії 30 січня 2019 року було затримано судно SEA SCAN 1 (IMO: 8417352), на борту якого було виявлено 2,5 тонни наркотичної речовини (кокаїну).

Екіпаж судна складається з 8 громадян України і по одному громадянину Грузії, Нідерландів і Франції.

Члени екіпажу судна були затримані компетентними органами Португалії, їм було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 3 місяці.

База Eqvasis дає інформацію щодо менеджменту судна компаніями, які зареєстровані в Україні.

Менеджмент судна змінився в жовтні 2018.

Компанії EV SHIPPING INTERNATIONAL CO (IMO: 6068218) і ENTITIES VESSELS LLC (IMO: 6069729) зареєстровані за адресою Київ, вул. Шовковична, 42-44, оф. 311. Це великий бізнес-центр Horizon Office Towers у центрі нашої столиці.

Обидві компанії з’явились в українських реєстрах в липні 2018 року. ТОВ “ЕV СУДНОПЛАВНА МІЖНАРОДНА КОМПАНІЯ” та ТОВ “ЕНТІТІЕС ВЕССЕЛС” мають не тільки спільний офіс, а й директора та засновника. Ним наразі є громадянин Нідерландів (як і один з затриманих моряків) з міста Херхюговард Сегура Мартінез Хосе Рамон.

Він став керівником компаній 10.08.2018.

У компаній великі статутні фонди – 26 232 700 та 524 654 гривень.

Правохоронні органи України мають з’ясувати обставини вербування українських моряків на цей рейс та вчинити заходи щодо попередження залучення моряків до злочинних дій на морі.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.