MATROS POZYNICH: спроба доставити в Туреччину зерно з окупованого Криму


В турецький порт Іскендерун прийшов балкер MATROS POZYNICH, який завантажився зерном в тимчасово окупованому російським агресором Севастополі.

Матрос Позынич” (IMO: 9573816, Name: MATROS POZYNICH, Матрос Позиніч, MMSI: 273292990, Call Sign: UBBX5, Flag: Russia [RU]) 25.07.2022 прийшов в Чорне море після звичної доставки в Сирію зерна з окупованого Севастополя. Балкер прийшов на якірну стоянку порту Кавказ 27.07.2022.

Наступного дня судно знялось з якірної стоянки і пішло на північ. На виході з Керченської протоки капітан Позиніча вимкнув судновий транспондер 28.07.2022 (точка А на схемі). Сигнал в АІС з’явився тільки через 10 днів, 7 серпня, приблизно в тому ж місці (точка В на схемі).

За цей час судно здійснило перехід з Керченської протоки в закритий порт Севастополь, завантажилось на зерновому терміналі Авліти і повернулося назад.

03.08.2022 “Матрос Позиніч” зайшов в Севастопольську бухту і ошвартувався біля зернового терміналу Авліти для завантаженння 27 тисяч тонн зерна.

Повідомлення SeaKrime:

Повідомлення розслідувачів з твіттер-спільноти:

“Матрос Позиніч” вийшов з Севастополя 06.08.2022. Повідомлення від 7 серпня про появу сигналу балкера в АІС.

11 серпня судно знялось з якірної стоянки порту Кавказ і направилось на вихід з Чорного моря.

16.08.2022 Матрос Позиніч прибув в турецький порт Іскендерун.

За час перебування в порту Кавказ до та після “темного” періоду без сигналу від Позиніч в АІС жодних вантажних операцій не здійснювалось. Завантажено судно з вимкненим транспондером було в тимчасово окупованому Севастополі і покинуло закритий український порт з вантажем зерна обсягом приблизно 27 тисяч тонн. Капітан вказав в АІС порт призначення Іскендерун (Туреччина).

Отже, існують докази того, що капітан балкера Матрос Позиніч намагався приховати свій злочин з незаконного перетину Державного кордону України, для чого вимикав АІС. Це означає, що існують ознаки його умисного діяння, що має бути враховано правоохоронними органами України в кримінальному провадженні при встановленні суб’єктивної сторони злочину.

Нам вдалось встановити капітана балкера “Матрос Позиніч”, який здійснив порушення Державного кордону України і вивіз партію зерна великого обсягу (приблизно 27 тисяч тонн) без оформлення її в українських митних та прикордонних органах, що є контрабандою.

Це Джулай Сергій Степанович, 30.01.1966 р.н., мешкає в Ростові-на-Дону (ОК, Інстаграм).

Фото з соціальних мереж.

Отже, судно завантажилось зерном в окупованому Севастополі, заходження в порт Кавказ до і після здійснення незаконного перетину кордону без вантажних операцій має ознаки приховування злочину з метою уникнення відповідальності.

Наразі турецькій владі необхідно приймати рішення щодо цієї партії зерна на порушнику “Матрос Позиніч”. Нагадуємо, що в Туреччині діє Циркуляр 635/2017, що забороняє вхід в турецькі порти суднам, які йдуть з тимчасово окупованого Криму.

Для проведення дослідження було використано інформацію з власних джерел проєкту SeaKrime. Деякі дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботі нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *