“Маяк” почав постановку на озброєння боєприпасу для ударних дронів


Спеціалісти ПАТ “Завод “Маяк” спільно з колегами з ГС А2724 “Аеророзвідка” почали процедуру постановки на озброєння авіаційного боєприпасу для ударних дронів.

Мова йде про навчально-імітаційний НІ-РКГ-1600 та кумулятивну бойову версію РКГ-1600, повідомляє  “Діфенс Експрес” з посиланням на головного конструктора заводу Олександра Гордєєва.

За його словами, подібна зброя має гарні перспективи, оскільки основою для такого боєприпасу є радянські кумулятивні гранати РКГ-3, сотні тисяч яких лежить на військових складах ЗСУ й ніким не використовується.

Радянська ручна кумулятивна граната ударної дії РКГ-3, була прийнята на озброєння армії СРСР ще у 1950 році

Своєю чергою, фахівці Заводу “Маяк”, спільно з “Аеророзвідкою” створили систему технічного переводу цих кумулятивних гранат у стан сучасного авіаційного боєприпасу за всіма чинними стандартами НАТО й довели перспективність, надійність та сучасність таких боєприпасів.

Потужності кумулятивної РКГ-1600 достатньо для знешкодження будь-якої сучасної легкої бронетехніки атакою зверху. Крім того, такий боєприпас з легкістю знешкоджує будь-який опорний пункт, бліндаж та інше підземне укріплення завдяки потужній кумулятивній силі, яка пробиває насип з її бетонними або дерев’яними елементами.

Нагадаємо, перші відомі випробування навчально-імітаційних “мінібомб” НІ-РКГ-1600 відбулися під час командно-штабних навчань на полігоні «Широкий Лан» наприкінці листопада 2020 року. В якості носія боєприпасів був використаний один з мультикоптерів ГС “Аеророзвідка”.

Як ми повідомляли нещодавно, “МАЯК” РОЗРОБИВ ЩЕ ОДИН БОЄПРИПАС ДЛЯ УДАРНИХ БПЛА.

Наразі створюється навчально-імітаційна “мінібомба” НІ-КЗ-4800.

Боєприпаси для ударних безпілотників типу РКГ-1600 від Заводу “Маяк”

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *