Льотчики масово звільняються зі служби


Українські льотчики – як новачки, так і досвідчені фахівці – масово звільняються з Повітряних Сил ЗСУ через низку проблем.

Про це йдеться в сюжеті проєкту Радіо Свобода “Донбас Реалії”, повідомляє  “Діфенс Експрес”.

Протягом останніх двох років зі служби звільнилося близько 140 осіб льотного складу, ще понад 40 осіб хочуть звільнитися вже в цьому році, – каже представник Командування ПС ЗСУ Олег Гаврилко.

Командування ПС ЗСУ частково обґрунтовує такі цифри внутрішньою конкуренцією з МВС через заробітну плату, де фахівці на аналогічних посадах отримують більше, ніж у Повітряних Силах.

У Командуванні зазначають, що наразі планують вирівняти ці цифри, оскільки багато фахівців перенавчаються на іншу техніку та продовжують служити в авіації: наразі ідею з підвищенням зарплатні підтримав Департамент фінансів, однак позитивного рішення у Генштабі щодо цього питання поки що не прийняли.

Разом з тим, ті льотчики, які вже звільнилися в цьому році, зазначають, що насправді зарплата – це останній пункт з низки проблем, які змушують звільнятися зі служби.

Йдеться, зокрема, про те, що фахівці під час роботи зіштовхуються з великою кількістю “паперової роботи” – на неї вони витрачають подекуди близько 70% робочого часу.

“Я був начальником служби безпеки польотів. У мене було документації десь 19 журналів, а інших планів та папок загалом десь 30. Служба складається з одного чоловіка – мене. Тобто, я маю вести облік-аудит та ще й проводити заняття з льотним складом, які стосуються безпосередньо безпеки польотів. Якось я підрахував, що я мав проводити заняття протягом 61 години на тижні при тому, що всього за тиждень я маю відпрацювати 41 годину”, – розповідає колишній льотчик ПС ЗСУ Вадим Ворошилов.

Водночас через звільнення проблема бюрократії тільки загострюється – чим більше людей уходять з ПС ЗСУ, тим більше “паперових робіт” залишається іншим.

Є проблеми також і з отриманням практичних навичок, зазначає офіцер 831-ї бригади тактичної авіації ПС ЗСУ Олександр:

“Льотчик нальотує 40-50 годин на рік, якщо взяти в середньому. Якщо порівнювати з іншими роками, то ці цифри виросли, але якщо брати інші держави, наприклад членів НАТО, до якого ми так прагнемо, то це смішні цифри, у них льотчики літають набагато більше”.

Серед проблем називають і питання реалізації досвіду, який українські льотчики отримують за кордоном під час навчання або ж під час спільних польотів ПС ЗСУ з країнами партнерами з НАТО.

Як кажуть льотчики, що вже звільнилися зі служби, цей досвід ніяк не аналізують, не систематизують та не використовують. Скаржаться також і на те, що під час підготовки курсантів майже ніяк не використовується той досвід, який отримали українські військові під час боїв на Донбасі.

ВРАЖАЮЧИЙ ВИСТУП УКРАЇНСЬКОГО ЛЬОТЧИКА НА БОЙОВОМУ ВИНИЩУВАЧІ СУ-27 НА МІЖНАРОДНОМУ АВІАШОУ У ПОЛЬЩІ

УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛЬОТЧИКА НАГОРОДИЛИ «ПОВІТРЯНИМ ОСКАРОМ»

ЗБІРНА ЛЬОТЧИКІВ УКРАЇНИ З ВИЩОГО ПІЛОТАЖУ ПЕРЕМОГЛА НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ СЕРЕД 8 КРАЇН

«Є ФІГУРИ, ЯКІ НІХТО, ОКРІМ НАС, РОБИТИ ТАК І НЕ НАВЧИВСЯ» – ЗАКОХАНИЙ В НЕБО ВОЛОДАР «ПОВІТРЯНОГО ОСКАРУ» БУЛАВКА

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *