Крізь воду, багнюку, суходіл і психологічний тиск: Не всі витримують і мають право носити берет кольору морської хвилі (відео)


Понад 240 військовослужбовців бригади морської піхоти здобули право носити берети кольору морської хвилі. Іспит складав підрозділ ЗСУ, який несе службу на Маріупольському напрямку, повідомляє “5 канал.”

Смуга перешкод розтягнулася на п’ять із половиною кілометрів. У повній екіпіровці морські піхотинці мають здолати водойму, багнюку та суходіл. За нормативами, мають вкластися в три з половиною години.

З піснею на вустах учасники випробувань долають смугу перешкод, яка веде до заповітної мрії – берету кольору морської хвилі.

Проходять її не всі, дехто сходить з дистанції. Крім фізичного навантаження, кожен військовослужбовець повинен витримати ще й психологічний тиск. Умовляннями та погрозами інструктори провокують новобранців відмовитися від боротьби.

“На що ця смуга розрахована – це колективна робота. На колектив. Сам ти її не пройдеш, тому що тебе замучать до смерті. Якщо тобі товариші не будуть допомагати, ти її не зможеш здати. А друге – це передумова цього всього – це сила волі”, – пояснює військовослужбовець з позивним “Кощій”.

Перед початком іспиту кожен морпіх проходить перевірку фізичного та психологічного стану, розповідає військовий психолог Наталія. Свій берет вона отримала торік.

“На бійців спричиняється психологічний тиск. Тому потрібно його витримати, достойно пережити та, незважаючи на навантаження, іти вперед і підтримувати свою команду. Війна – це навантаження психологічне, перш за все. Потрібно мати гарну фізичну витримку, але також потрібно мати гарну психологічну загартованість. Без неї ніяк”, – пояснює Наталія, військовий психолог.

Імітують бойові умови вибуховими пакетами та димовими шашками.

Не всі військовослужбовці витримали навантажень. Декому довелося зійти з дистанції. Роман тішиться, що витримав.

“Я вже дратувався, думав вже все, про себе. Зараз пройду болото, все, псіхану. Накручував себе, що я – морський піхотинець, я гідний, я такий же самий, як усі, хто носить берети, я не гірше. І це надавало сили, ми рвалися, бігли, кричали – “морська піхота!”, – пригадує військовослужбовець Роман.

Серед тих, хто складає іспит, і 22-річна Світлана. Рік тому вона підписала контракт. Весь цей час мріяла отримати берет піхотинця. І от довгоочікувана нагорода – берети кольору морської хвилі. Право носити їх заслужили понад двісті сорок морпіхів. Отримала його і Світлана. Вона не приховує хвилювання і радості.

“Я говорила, що я пройду, ось і все! Був момент, коли вже я йду, плачу, але все одно. Наші хлопчики молодці, спасибі їм велике, допомагали. Мама, ти можеш мною пишатися! Мама, два братика”, – ділиться Світлана.

Наступний іспит – за півроку.

“Гідним морським піхотинцем, вірним завжди клянусь! Клянусь!”, – лунає текст присяги.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *