Командувач ООС підтвердив, що підрозділи ЗСУ в зоні ООС озброєні комплексами Javelin


Підрозділи Збройних Сил України, що виконують завдання в зоні проведення Операції об’єднаних сил, справді мають на озброєнні протитанкові ракетні комплекси FGM-148 Javelin.

Таку інформацію в інтерв’ю проекту “Донбас.Реалії” видання “Радіо Свобода” розповів Командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк, передає Defense Express.

Водночас підтвердження факту бойового застосування “Джевелінів” проти російських окупантів на Сході України наразі немає.

“Ми укомплектовані “Джавелінами”. Підрозділи постійно вивчають варіанти дій на найбільш загрозливих напрямках. У разі потреби ми готові їх застосувати”, – сказав Командувач ООС.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів зокрема, що підрозділи зі складу ООС відпрацьовують усі варіанти розвитку подій, за яких може відбутись бойове застосування Javelin – мова як і про можливе пряме вторгнення частин армії РФ на північній ділянці кордону з Україною, так і про перехід в наступ “гібридних” підрозділів армії РФ на окупованому Донбасі.

“Ці плани відпрацьовані, люди тренуються. Постійно вдосконалюємо свою майстерність у цьому напрямку”, – резюмував Командувач ООС.

Цікаво, що при цьому генерал-лейтенант Олександр Павлюк не став підтверджувати, але й також – і спростосовувати інформацію, яку відтворили деякі ЗМІ про те, що ймовірно ЗСУ уже використовували “Джевеліни” в бойових умовах проти російських окупантів на Сході України.

Наприкінці жовтня 2021 року стало відомо, що під час підготовки операторів ПТРК було проведено мінімум 30 пусків Javelin на дистанцію понад 4 кілометрів.

Також наприкінці листопада 2021 року Збройні Сили України провели на полігоні “Широкий лан” інструкторсько-методичне заняття, однією із тем якого було відпрацювання нової тактики застосування протитанкових ракетних систем Javelin у бойових умовах, в умовах ночі та поганої видимості.

Контейнери з протитанковими ракетами до нової партії ПТРК Javelin, які США передали Україні восени 2021 року

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *