«Хвилин 40 били струмом, паяльником випалювали на тілі хрести»: Ті, хто вижили в окупації, розповідають про звірства російських фашистів


У деокупованому Ізюмі на Харківщині, поблизу міського кладовища, виявили братську могилу українських воїнів і близько 500 могил закатованих і вбитих цивільних українців.

Ті, хто вижили в російському пеклі розповідають, що довелось пережити в неволі у російських катів.

СБУ отримала свідчення куп’янчанина, який постраждав від тортур фсб рф: катували струмом і випалювали паяльником хрести на тілі.

За даними Служби безпеки України, через знущання доводилося проходити кожному, хто потрапляв на допити до співробітників фсб рф, які облаштувалися в окупованому Куп’янську.

«З цієї кімнати завжди було багато криків», – згадує куп’янчанин, який був незаконно ув’язнений російсько-окупаційними військами.

На допитах співробітники фсб «вибивали» із місцевих мешканів імена та адреси учасників АТО, бійців територіальної оборони, осіб, які мали проукраїнську позицію. Погрожували стратою на мінному полі та розправою над родинами, які залишилися під окупацією.

«Мене на першому допиті хвилин 40 били струмом, стріляли в мене чи то з пневматики, чи то з газового, не знаю – я в мішку був… Били битами чи залізними трубами», – розповідає жертва російських тортур. Декому паяльниками випалювали на тілі хрести.

Умови тримання незаконно ув’язнених українців також були жахливими: у невеличкій, призначеній на 2 особи камері, утримувалося 8 людей.

Такі дії російсько-окупаційних військ підпадають під ознаки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Про це чітко вказано у Конвенції ООН проти катувань 1984 року, учасником якої, до речі, є і російська федерація.

Наразі Службою безпеки проводяться оперативно-слідчі дії для встановлення усіх мешканців деокупованих територій, які постраждали від тортур рашистів.

СБУ робить усе можливе, щоб ідентифікувати кожного, хто причетний до вчинення воєнних злочинів проти мирного населення України. За кожен такий злочин обов’язково доведеться відповідати в міжнародних судах.

ЗМІ оприлюднили фото з підвалу військкомату у селищі Шевченкове, Куп’янського району, де катували людей.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Радіо Свобода.

За інформацією поліції, на територіях деокупованої Харківщини виявили 10 місць, де російські фашисти катували людей. 

ЗМІ оприлюднили фото з підвалу військкомату у селищі Шевченкове, Куп’янського району, де катували людей.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *