Дошки з порядковим номером: В Ізюмі виявили братську могилу українських воїнів та близько 500 поховань цивільних


Могили українців, які до 24 лютого 2022 року жили планами на майбутнє і вірили в те, що майбутнє є, його не може не бути. Тільки російський фашизм приходить не запитуючи дозволу. Переважна частина захоронень – це цивільні. Це українці, яких російські окупанти вбили в їхньому власному домі, у своєму місті, на рідній вулиці і позначили дошкою з порядковим номером. Є сімейні могили батьків та дітей.

У деокупованому Ізюмі на Харківщині, поблизу міського кладовища, виявили братську могилу українських воїнів.

Про це повідомляє “Новинарня” .

Масове поховання знайшли в лісі, де свого часу в ході бойових дій окопалися російські десантники, розповів Олег Котенко, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

“У нас є відео захоронення тут росіянами. Ми знайшли цей доказ, нам ніхто про нього не казав. Також, коли тут був ще зв’язок, ми спілкувалися із місцевими, щоб підтвердити інформацію”, – сказав Котенко.

На місці поховання в Ізюмі перебуває пошукова група, до якої входять сапери військово-цивільного співробітництва, група розвідки “Патріот” та представники територіальної оборони.

“Я повинен розуміти, що тут все розміновано. Бо ось я розібрав кілька хвилин тому тут розтяжку. Територію потрібно зачистити для безпеки тих, хто працюватиме 16 вересня над ексгумацією загиблих героїв”, – пояснив Котенко.

За попередніми даними, в могилі близько 25 людей, хоча напис свідчив про 17 тіл.

“Число захоронених ми перевіримо вже тоді, коли будемо піднімати їх із братської могили”, – зазначав уповноважений.

Також на території старого кладовища Ізюма є близько 500 нових могил – переважно місцевих мешканців, позначених простими хрестами із двох дощок. На цих хрестах вказано переважно порядковий номер, рідше – прізвище та дата смерті, ще рідше на такій могилі лежать вінки чи стрічки від близьких. Є сімейні могили батьків та дітей.

“Ми розуміємо, що тут захоронені цивільні, їх закопували самі окупанти”, – сказав Котенко.

Пошукова група ретельно обстежує ці поховання, адже серед написів на хрестах є й такі, що вказують на невідомого бійця ЗСУ.

Ці могили огороджують маркованими стрічками, позначаючи для майбутньої ексгумації.

Олег Котенко зазначив: “Маємо надію, що вдасться ідентифікувати усіх загиблих, щоб їхні родини нарешті отримали тіла для подальшого перезахоронення. Рідним це дуже важливо”.

Очікується також ексгумація та ідентифікація тіл загиблих цивільних ізюмчан.

Не виключено, що число цивільних жертв в Ізюмі буде більшим, ніж у деокупованій Бучі.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *