КБ “Луч” експортувало до африканської країни “Стугни” на $50 млн


ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч” поставило в Алжир велику кількість протитанкових ракет калібру 100-мм на загальну суму близько $50 млн.

Як повідомляє Defense Express, мова йде про розроблений ще на початку 2000-х років (прийнятий на озброєння ЗСУ у 2006 році) ДККБ “Луч” постріл з керованою ракетою “Стугна” (виріб 111), що призначений для ураження при стрільбі з танку Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 “Рапіра” нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей.

Власне “Стугну” можна назвати своєрідною “матір’ю” всієї лінійки керованого українського озброєння, адже саме ця модель стала першою з керованих ракет, що була розроблена ДККБ “Луч”та почала серійно виготовлятись вже в Незалежній Україні.

Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ “Луч” Олег Коростельов розповів, що алжирський контракт дав змогу компенсувати витрати на розробку.

“Ми зробили, колись давно, ствольну “Стугну”, це 100-мм ракета. Ми їх кілька тисяч продали в Алжир і компенсували (розробку) – там було витрачено близько $3 млн доларів на це, а ми отримали контракт в районі $50 млн доларів”, – розповів Олег Коростельов.

При цьому він не вточнював, коли саме був укладений цей контракт й строки його виконання, однак відомо, що такі ракети відвантажувались в Алжир, наприклад у 2019 році. Так, інформація про постачання партії з 25 пострілів “Стугна” у липні 2019 року була оприлюднена на одному з ресурсів, що відстежують експортно-імпортні операції.

Варто додати, що це не єдиний з великих контрактів на постачання вітчизняного керованого озброєння, який виконувався ДККБ “Луч” з країнами Близького Сходу в останні роки.

Зокрема відомо, що у 2018-2019 роках Саудівська Аравія закупила близько 300 комплексів “Скіф” та “Корсар” й кілька тисяч керованих ракет до них. Також повідомлялося й про постачання сучасних українських ПТРК та керованих ракет до Алжиру (мається на увазі не “Стугна”, а інші моделі) та Катару й про початок ліцензійного збирання в Йорданії легких комплексів “Корсар” (місцева версія має назву Jadara Terminator) з постачанням машинокомплектів ракет РК-3К/РК-3ОФ для них.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *