Італійська компанія купує в України додаткових 10 блоків маршового двигуна для ракети-носія Vega


Італійська компанія AVIO S.p.A закупить в України додатково ще 10 двигунів для для європейської ракети-носія Vega.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність та конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі. Він зазначив,що супроводження таких контрактів входить до топ-пріоритетів МЗС, і зусилля українських дипломатів в Італії зіграли важливу роль у досягненні цієї домовленості.

Про це повідомляє пресцентр ДП КБ “Південне”.

Чинний контракт на постачання 11 блоків маршового двигуна (БМД) розрахований до 2023 року. Сім блоків вже поставлено за ним, один буде відвантажено замовнику найближчим часом, ще три знаходяться в процесі виробництва.  

Головний економіст ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» Дмитро Нікон пояснив:

«Чинний контракт містить опцію, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок. Дякуємо українським дипломатам, які тримали справу під контролем, неодноразово контактували як з керівництвом компанії, так і з  представниками Італійського космічного агентства, що  призвело до позитивного результату».

Довідково:

Ракета-носій легкого класу Vega є спільним проєктом Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. ДП «КБ «Південне» та ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» співпрацюють із італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega з 2004 року. Усього за роки співробітництва було виготовлено та вже поставлено компанії AVIO S.p.A. понад 20 блоків маршового двигуна, останні з яких – на початку 2021 року

Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. 

Посольство України в Італії докладає пріоритетних зусиль задля забезпечення і заохочення співробітництва між Україною та Італією у космічній галузі. Італія є однією з держав-засновниць Європейського космічного агентства та входить до числа трьох основних контрибуторів разом з Німеччиною і Францією.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *