Голандські фахівці завершили слідчі дії на місці падіння малайзійського Boeing-777


Boeing-777 DonbasПрокуратура Нідерландів повідомила, що голандські слідчі завершили роботи на місці катастрофи Boeing 777 в Україні.

Черговий етап роботи слідчих на місці трагедії тривав закінчився  27 червня; він тривав біля двох тижнів. Метою місії було отримати дані про причини аварії Boeing-777 у липні 2014 року.

До складу дослідницької команди входили представники поліції та міністерства оборони Нідерландів. Фахівці взяли проби ґрунту у декількох місцях, провели додаткові технічні дослідження, щоб встановити розташування веж стільникового зв’язку і перевірити  особливості роботи телефонних мереж у Донбасі.

Голандські експерти отримали доступ до Донецької області і не змогли отримати доступ до Луганської області. Отримана в ході місії інформація буде вивчена і проаналізована в Нідерландах.

Влада Нідерландів хоче створити міжнародний трибунал при ООН для розслідування справи про збитий малайзійський літак рейсу “МН17”. Зараз ця ідея обговорюється Нідерландами з лідерами союзних держав. Про це повідомляє джерело в голандському уряді.

Планується, що справу буде передано трибуналу під егідою Ради безпеки ООН після того, як буде завершено розслідування нідерландських слідчих і будуть названі імена підозрюваних. Результати розслідування очікуються в жовтні.

Джерело в голандському уряді заявило Reuters, що трибунал при ООН буде найкращим виходом із ситуації, оскільки там “найбільш висока ймовірність співпраці з боку всіх зацікавлених держав”. Навряд чи Москва буде співпрацювати з трибуналом, якщо він буде проводитися під голандською юрисдикцією. Однак якщо трибунал буде проводитися під егідою Ради безпеки ООН, російській владі доведеться або співпрацювати, або використовувати право вето, що призведе до звинувачень в перешкоджанні правосуддю у справі про масову загибель людей.

Якщо Москва відмовиться від трибуналу, то Нідерланди зможуть наполягати на додаткових санкціях проти Росії, крім тих, які вже введені ЄС і США. Наголошується, що нідерландська влада сподівається на те, що трибунал буде проводитися на території Голландії. Однак як він буде діяти, як будуть затримуватися підозрювані і доставлятися в суд, це ще потрібно буде розробити.

Літак Boeing-777 малайзійських авіаліній, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області України 17 липня 2014. Загинули всі 298 осіб, які знаходилися на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *