Екс-айдарівець, журналіст Юрий Гуков затриманий прокуратурою


гукЗа інформацією близьких журналіста та громадського діяча Юрія Гукова (Асєєва), екс-айдарівець був затриманий співробітниками військової прокуратури 23 червня в Харкові. Зараз Юрій перебуває в СІЗО Кривого Рогу, і йому пред’явлено звинувачення в незаконному затриманні організатора сепаратистських акцій з Троїцького. Про це пише сайт Донбас 404.

Нагадаємо, що навесні 2014 група військовослужбовців “Айдара”, у складі якої був Гуков, виконуючи усний наказ командира батальйону Мельничука здійснила рейд по центральних і північних районах Луганської області, в результатом якого стали затримання активних сепаратистів з числа місцевих чиновників.

Термін утримання під вартою Юрія Гукова продовжений до 7 серпня 2015 року, до затриманого допущений адвокат, проводяться слідчі дії.

Колеги Гукова вважають, що арешт пов’язаний з різкою критикою методів комбата Мельничука, яку проводив журналіст. Влітку 2014 Гуков покинув “Айдар” через суперечності з командуванням. Родичі затриманого вважають, що перебуваючий під слідством екс-комбат Мельничук, перекладаючи відповідальність за кримінальні епізоди на своїх колишніх підлеглих, спробує таким чином уникнути відповідальності.

Юрій Гуков – алчевський журналіст і правозахисник, редактор газети “Взгляд”, майданівець і проукраїнський активіст. Останні півроку займався звільненням українських заручників з полону бойовиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *