Фінансова стабільність України значно зміцнилася, однак ключовим викликом є ситуація з ПриватБанком – НБУ


Фінансова стабільність України останніми місяцями значно зміцнилася, рівень напруження в банківській системі знизився, однак рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку є серйозним викликом, заявив Нацбанк на презентації звіту про фінансову стабільність у Києві у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ми фіксуємо, що фундаментальні ризики для фінансової стабільності чи не найнижчі за всю історію: економічні умови сприятливі, банки ліквідні докапіталізовані, прибуткові“, – сказала перший заступник голови Катерина Рожкова.

Маємо ключовий короткостроковий виклик для фінансової стабільності – ситуацію з ПриватБанком“, – додала вона.

Рожкова зазначила, що Нацбанк має певний план дій, але ще раз наголосила, що скасування Окружним адмінсудом Києва рішення про націоналізацію ПриватБанку становить ризики для співпраці України з Міжнародним валютним фондом і ставить під загрозу фінансову стабільність.

Нагадаємо:

Нагадаємо, Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткової компенсації шкоди. Наразі сторони ведуть судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

В свою чергу, у посольстві США в Україні зазначають, що зміна корпоративного управління в ПриватБанку після його націоналізації зробила цю фінансову установу прибутковою.

Читайте також:

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *