В.Гонтарева нагадала про досягнення з очищення банківського сектору та застерегла Зеленського від розвороту назад


Екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева порадила новообраному президенту Володимиру Зеленському звернути увагу на брак верховенства права в Україні і необхідність збереження досягнень з очищення банківського сектору і макроекономічної стабілізації, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

В.Гонтарева в інтерв’ю програмі “Голос Америки” зазначила, що одне з її найважливіших рішень на посаді керівника НБУ – націоналізація ПриватБанку в 2016 році – була необхідним кроком, який підтримали провідні міжнародні фінансові установи.

Спроби одного з колишніх власників банку – бізнесмена Ігоря Коломойського, оскаржити націоналізацію ПриватБанку в судах В.Гонтарева назвала “свавіллям” і “неподобством”.

Вона вказала, що один з нинішніх радників новообраного президента В.Зеленського, колишній міністр фінансів Олександр Данилюк знає, що ПриватБанк був під загрозою банкрутства, і також підтримав націоналізацію, щоб врятувати гроші українських вкладників.

“ПриватБанк був одним із найважчих завдань, тому що він був найбільшим банком України: 33% усіх депозитів населення, 20 млн клієнтів, включаючи пенсіонерів, студентів – це незахищене населення. Можна собі тільки уявити, що це могло бути. Це був би економічний і фінансовий колапс в Україні”, – зазначила В.Гонтарева.

Український уряд домагається від Коломойського відшкодування близько 5 млрд дол., а бізнесмен заперечує в українських судах, а також в Лондонському суді обвинувачення, що з банку були незаконно виведені багатомільярдні суми.

В.Гонтарева також розповіла, що на початку її роботи в НБУ в 2014 році стан української фінансової системи можна було описати як “колапс і перфектний шторм”, а потім почалися бойові дії, і Україна втратила 10% своєї території.

Вона підкреслила, що всі реформи за той час були здійснені.

  • Перейшли на гнучкий валютний курс.
  • Ввели нову фінансову політику щодо інфляції.
  • Розчистили банківський сектор.
  • Реформували центральний банк у потужну інституцію.

Тепер, на думку В.Гонтаревої, “на макроекономічному рівні все в порядку”, але проблема в тому, що “в Україні немає верховенства закону, немає законів, їх ніхто не виконує”.

Екс-глава НБУ застерегла новообраного президента України Володимира Зеленського:

“Це все (реформи) можна розгорнути назад, і це – найбільший виклик в Україні. Які пропозиції надати пану Зеленському, я не знаю, тому що якщо цього не було зроблено досі, то мені важко сказати, що він може зробити сьогодні”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *