Фахівці трьох українських оборонних підприємств отримали сертифікати управління якістю Стандарту НАТО


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Нещодавно провідні фахівці з сертифікації, стандартизації та якості ПрАТ «НВО «Практика», АТ «Мотор Січ» та ТОВ «Телекарт-прилад» отримали сертифікати внутрішнього аудитора системи управління якістю згідно Стандарту НАТО AQAP 2110 (версія 2016).

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу «Ліги».

Навчання спеціалістів – учасників «Ліги оборонних підприємств України» відбувалося в Інституті Освіти Менеджерів з Якості Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości, м. Краків (Польща) і охоплювало курс вивчення підходів до вимог стандартів, процедур та методів аудиту, звітності, документообігу та підходу клієнтів.

Стандарти НАТО серії AQAP ґрунтуються на тому, що обороноздатність залежить значною мірою від якості оборонної продукції (систем озброєння), включаючи комплекс технічних засобів, програмного забезпечення, засобів обслуговування, персоналу і процесів, а якість найкращим чином може бути досягнута шляхом застосування комплексного системного підходу до якості на всіх стадіях життєвого циклу продукції.

Отже, сучасний підхід до створення та експлуатації систем озброєння вимагає стандартизації багатьох технологічних процесів і технічних рішень, а вимоги AQAP і система сертифікації стає її інструментальної базою.

Головне, що норми стандартів AQAP, також як і документація AQAP насправді є доповненням і розширенням норми ISO 9001:2015 в розвитку системи якості постачань для армії.

Так, наприклад, наявність сертифіката AQAP 2110:2016 підвищує ступінь визначеності щодо здатності підприємства постачати свою продукцію збройним силам країн НАТО.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *