ЕЛЕКТРОННІ ВІЙНИ: Електромагнітну зброю української розробки відправили на експорт


Харківське науково-виробниче підприємство ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень» вчергове поставило на експорт унікальні генератори електромагнітного випромінювання, що дозволить країні-замовнику суттєво просунутись в розробці та виробництві електромагнітної зброї .

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на представника підприємства.

За оцінками фахівців, радіоелектронне протистояння ставатиме складовою частиною електронної війни, в якій бойові засоби, жива сила і об’єкти уражатимуться енергією електромагнітних випромінювань.

Зокрема, в грудні 2019 року «Інститут електромагнітних досліджень» спільно із ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» успішно реалізували контракт на поставку генераторів електромагнітного випромінювання до однієї з країн-партнерів. Серед поставлених виробів – генератори з магнітною ізоляцією та джерелом живлення – генератором Маркса, що працюють у режимі формування періодичних пакетів імпульсів високої напруги. 

Надпотужні імпульсні генератори електромагнітного випромінювання різних типів, що розроблені та тривалий час виготовляються «Інститутом електромагнітних досліджень» призначені для боротьби з БПЛА та іншою радіоелектронною технікою, шляхом її опромінювання електромагнітним імпульсом та є сучасною нелетальною зброєю, дія якої заснована на нових фізичних принципах і може бути віднесена до зброї спрямованої енергії.

Генератор з магнітною ізоляцією (ГМІ, англ. Magnetic Insulated Line Oscillator, MILO) дозволяє багаторазово генерувати потужні пакети електромагнітних імпульсів, що суттєво розширює можливості використання у військових цілях. Зокрема ГМІ використовується у якості генератора пакетів імпульсів, які повторюються, і, разом з джерелом живлення та антено-фідерною системою, становить основу конкретного зразка електромагнітної зброї.

Генератор Маркса (англ. Marx generator) — генератор імпульсної високої напруги, принцип роботи якого ґрунтується на заряджанні електричним струмом з’єднаних паралельно конденсаторів, що сполучаються після зарядки послідовно з використанням різноманітних комутуючих пристроїв (наприклад, газових розрядників або напівпровідникових комутаторів). У комплексі з додатковими пристроями застосовується як джерело живлення генераторів випромінювання при створенні засобів радіоелектронної боротьби (електромагнітної зброї).

«Інститут електромагнітних досліджень» також займається розробкою і виготовленням автономних надпотужних імпульсних джерел мікрохвильового випромінювання, що призначені для установки на ракетних та автономних носіях та нарощує виробництво мікрохвильової зброї.

Для живлення компактних генераторів випромінювання, що призначені для розміщення на ракетних носіях та авіабомбах, використовуються розроблені в «Інституті електромагнітних досліджень» вибухомагнітні генератори (ВМГ) імпульсів високої напруги.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *