Джонсон про санкції: Якщо Росія вторгнеться в Україну, Британія відкриє “матрьошки” російських компаній


У разі вторгнення Росії в Україну Великобританія запровадить санкції не лише проти російських держкомпаній, а й позбавлять близькі їм компанії можливості отримувати британське фінансування.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон під час виступу на Мюнхенській конференції безпеки, передають Ліга.Новини.

“Ми накладемо санкції на російських фізичних осіб та компанії, що мають стратегічне значення для російської держави, ми “відкриємо матрьошки” компаній, що належать Росії, і позбавимо їх можливості залучати фінансування на лондонських ринках капіталу”, – заявив Джонсон.

Джонсон сказав, що треба бути чесними щодо ситуації в Україні, і не можна недооцінювати серйозність моменту.

Він додав, що Європа повинна відмовитися від поставок нафти і газу з Росії, щоб не наражатися на ризик шантажу.

Британський прем’єр зазначив, що не знає намірів президента Росії Володимира Путіна, але “знаки похмурі”.

Джонсон підкреслив, що Великобританія все ще сподівається, що дипломатія і діалог все ж таки допоможуть вирішити кризу.


Нагадаємо, як повідомляла УП, у червні 2021 року Британія у Чорному морі нагадала про невизнання анексії Криму.

Тоді 23 червня російський прикордонний сторожовий корабель відкрив попереджувальну стрільбу в бік есмінця Великої Британії Defender у Чорному морі, а бомбардувальник Су-24М виконав “попереджувальне бомбометання” через нібито “порушення кордону РФ” поблизу окупованого Севастополя.

Міноборони Британії заперечило обстріл росіянами есмінця Defender — вони заявили, що корабель здійснює мирний прохід відповідно до міжнародного права і попереджувальний вогонь по ньому не відкривався.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що британський військовий корабель законно діяв в міжнародних водах після зіткнення з російськими військовими біля узбережжя анексованого Росією Криму.

“Я думаю, що було цілком доречно використовувати міжнародні води. Важливо те, що ми не визнаємо анексію Криму Росією. Це українські води, і було цілком зовсім правильно використовувати їх для переходу з пункту А в пункт Б”, – заявив Джонсон.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.