Розслідування Дмитра Гнапа про розкрадання військового майна А.Гриценком


Дмитро Гнап провів титанічну роботу з викриття незаконної передачі 146 гектарів землі під Києвом чинним тоді міністром оборони України Анатолієм Гриценком відомому олігарху Василю Хмельницькому.

Дмитро Гнап

“Дезінформація!”, “брехня!”, “заказуха!” – це короткий список ярликів, якими вчора нас нагородили пани Гриценки та їхні прихильники.
Для мене важливо розібратися в цій ситуації, адже йдеться про журналістську репутацію нашої команди.

Тому, я поставив Анатолій Гриценко три питання, відповіді на які він досі й не надав, нажаль.

І його можна зрозуміти, адже він опинився в дуже скрутному становищі. Як він з нього виплутуватиметься, я навіть не знаю.

І ось чому. Слідство.Інфо повідомило, що Гриценко будучи міністром оборони віддав Василю Хмельницькому – відомому олігарху-дерибанщику 146 гектарів землі під Києвом. Дані про це можна знайти в Єдиному реєстрі судових рішень http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40110996.

Чи міг в цьому випадку Анатолій Гриценко не знати, кому він передає землю? Ні. Оскільки в документі, як встановив суд, чітко вказується новий власник землі: “Міністерство оборони України надало згоду на припинення права користування земельною ділянкою з подальшим її наданням ТОВ “Столиця Центробуд” під будівництво житлового комплексу.” На той момент засновником “Столиці Центробуду” була кіпрська компанія “Денсек Лімітед”. Пошукайте в Гуглі про цю фірму. Це одна з найбрудніших оффшорних прокладок, за допомогою якої Хмельницький та Іванов, зокрема, вкрали “Київенерго”, “Київгаз” та “Київводоканал” в столичної громади.

Потім, пан Гриценко намагався викрутитися. Три місяці тому він заявив журналістам що не пам’ятає про цю земельну оборудку: “Як ви думаєте, скільки за 3 роки я підписав документів? Десятки тисяч. Якщо покажете мені… а так я не можу сказати, вибачте.” 
Взято звідси: http://kyiv.pravda.com.ua/columns/53cffb7b64091/

Дивно, що екс-міністр не пам’ятає про цей документ і говорить про передачу майже 150 гектарів столичної землі, наче йдеться про якусь банальну платіжку на канцелярію. Забув, значить.

Втім, Гриценко міг би згадати про все це в суді, куди його викликали як свідка. Двічі. Але він так і не з’явився на слухання по цій справі. Двічі. Й не хоче розповідати про те чи підписував він чи не підписував цей документ.

Тому, що в обох випадках – йому непереливки. Зізнатися, що підписував, значить зажити славу корупціонера, який дерибанить землю. Зізнатися, що не підписував, значить Хмельницький автоматично втрачає цю землю, а ще й запускається розслідування за фактом підробки підпису міністра, і деякі менеджери Хмельницького потрапляють під тяжкий кримінал. А, сваритися з Хмельницьким, Анатолій Гриценко, чомусь зовсім не хоче. Чомусь. Чому, пане Анатолію? Чому віртуальн війни з олігархами для вас приємніші за реальні? Ну і робота вашого сина на Хмельницького, тут ні до чого, ясна річ.

До речі, розслідування підробки підпису Гриценка прокуратурою вже почалося. Тільки запустив його не сам Анатолій Гриценко, який по ідеї мав би бути зацікавлений у встановлені істини і давно міг би подати заяву в міліцію. Це розслідування запустили мешканці військового містечка та громадські активісти, які судяться за цю землю з Хмельницьким. І для них доказ підробки підпису автоматично означає перемогу в цій справі.

Що ж до звинувачень мене чи моїх колег у брехні, то мене важко цим засмутити чи здивувати. Мене звинувачували у брехні Азаров, Могильов, Каськів. Але проходив час, життя надавало нові докази наших розслідувань і доводило їхню правоту. А от де згадані діячі зараз?

Трохи засмучує тільки те, що шанувальники Гриценка сліпо вірять своєму улюбленцю, навіть не намагаючись поставити питання: чому мовчить їхній лідер? які в нього аргументи коли він говорить?

Я розумію, що надивившись на бридкі пики старої і нової влади, хочеться вже закохатися в якось порядного політика. Віддатися йому всією душею. Але це помилка, яку ми всі же проходили з Ющенком. 
Я думав, що багато хто цей урок вже засвоїв: “щоб не розчаровуватись, треба не причаровуватись”.

Можна підтримувати і симпатизувати політикам. Але не можна їм сліпо вірити. Нікому з політиків. Ніколи.

Бо сліпа віра і закоханість навіть янгола перетворить на лайно. Ба, більше – чим жорсткіше контролюєш політика, тим краще він поводиться.

Як написав один розумний чолов’яга:

“…Не завидуй же нікому.
Дивись кругом себе.
Немає раю на всій землі.
Та нема й на небі.”

Джерело: Дмитро Гнап 21 жовтня 2014 р.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *