РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА
Львівський авіаремонтний завод відновив черговий МіГ-29 з числа літаків, які були виведені з Криму.
До бригади тактичної авіації, що на Київщині, прибув відремонтований МіГ-29УБ – один з числа літаків, які в 2014 році були вивезені з території окупованого Криму.
Про це повідомляє Ukraine News Today з посиланням на АрміяInform.
“Нагадаємо: «кримські» літаки мали далеко не найкращий технічний стан, адже їх свідомо пошкодили російські окупанти”, – йдеться в повідомленні.
В авіабригаді триває практика старшокурсників льотного факультету Харківського національного університету Повітряних сил. Тож новій техніці раділи не лише авіатори бригади, а й її майбутнє поповнення. До того ж, курсанти, ймовірно, ще встигнуть політати на відремонтованому винищувачі.
Ремонт авіаційної техніки – процес тривалий. Львівський державний авіаремонтний завод відновлював винищувач понад рік, — прокоментував подію начальник відділу експлуатації літаків, вертольотів і двигунів – заступник головного інженера авіації Командування ПС полковник Борис Бондарчук. Головне, що відновлено ресурсні показники техніки. Переконаний, що тепер літак прослужить щонайменше десять років.
Як переганяли авіацію на материк
- 10 квітня 2014 по узгодженню з російською стороною українські військові приступили до операції з вивезення своєї авіаційної техніки та майна з Криму. Крім Бельбека, вивозили техніку з колишнього Державного авіаційного науково-випробувального центру Збройних Сил України (ДАНВЦ), що в Кіровському, а також інших захоплених ворогом українських військових частин.
- МіГ-29 вивозили автомобілями КрАЗ. Кожний літак розстиковували та вантажили на чотири спеціальних автомобіля. Один перевозив хвостове оперення, інший крила, третій фюзеляж, а четвертий – двигуни і зняте обладнання. Всі розібрані літаки доставлялися на аеродром Кульбакіно (Миколаїв).
- Всього до червня 2014 року Україна вивела з окупованої території 63 літаки та 29 вертольотів.
Морські льотчики з авіабригади в Саках зробили це самостійно. У перші дні окупації, ризикуючи життям, перегнали авіацію на материк.