Бездіяльність влади і катастрофічні наслідки: Пресконференція захисників Маріуполя з заблокованої росіянами «Азовсталі»


Сьогодні, 08 травня 2022 року відбулася пресконференція з бійцями, які тримають оборону «Азовсталі» в українському Маріуполі.

Ситуація, коли країна і весь світ в онлайн-режимі спостерігають за знищенням Українських Захисників, до болю знайома. Адже ми не можемо забути жахливу історію загибелі від поранень нашого Захисника Ярослава Журавля через те, що йому не дали можливості евакуюватись. 40-річний сержант-розвідник Ярослав Журавель під контролем верховного головнокомандувача Володимира Зеленського кілька днів стікав кров’ю, сам надавав собі першу медичну допомогу, але так і не був евакуйований та загинув у нас на очах.

Масштаби маріупольської катастрофи незліченно більші. Але ми також чуємо від бійців, які залишаються живими в повному оточенні і під постійними обстрілами, в умовах безперервних штурмів рашистами, про бездіяльність влади.

Вони поставили під сумнів ефективність західних санкцій проти РФ та заявили, що влада саботувала підготовку міста до належної оборони.

“Уряд не спромігся захистити Маріуполь. Не вдалось підготувати захист міста… Ми могли б легко давно відступити від Маріуполя, коли побачили, що ситуація стає критичною і небезпечною…Ми вирішили лишатись тут. У нас не було наказу взяти на себе повністю оборону міста. Але це рішення було нами прийняти через те, що більше ніхто на це не спромігся… Це відбулось через саботаж влади. Наша підготовка була саботована офіційними особами, урядом. Нам заважали готуватись до оборони. Бо ми знали, що насувається велика війна з росією”, – Ілля Самойленко.

Заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар:

– “Дуже шкода, що у деяких політиків в Україні немає такту, а є лише цинізм. Цинізм про те, що це “успішна операція по евакуації цивільних”.

Я хочу наголосити, що на території заводу є безліч загиблих як цивільних, так і військових. В Маріуполі не евакуйовано десятки! десятки тисяч громадян, загиблих від рук російських агресорів та їхніх найманців.

Ми два з половиною місяці просимо політиків, журналістів і весь світ, щоб евакуювати цивільних. І лише зараз вдалось пару сотень цивільних евакуювати.

А ще безліч цивільних було вивезено на територію підконтрольну рф і вивезено взагалі в росію. І це радість крізь сльози, бо робота до кінця не зроблена. Але ми дякуємо міжнародним організаціям за те, що втрутилось. І ми чекаємо подальших реальних дій.”

Захисники розповіли, що в них залишається багато поранених бійців, яким потрібна негайна медична допомога.

🔹Українські бійці в Маріуполі знищили 2,5 тисячі та поранили 5 тисяч російських окупантів — і це все без підтримки авіації і артилерії.

🔹У Маріуполі росіяни втратили 15% військ, які вторглися в Україну.

🔹“Азов” не може підтвердити евакуацію всіх цивільних з “Азовсталі”.

🔹Обстріли заводу “Азовсталь” тривають, владі необхідно продовжити евакуацію і вивезти бійців.

🔹Два дні тому під час так званого “режиму тиші” при евакуації цивільних загинуло троє українських бійців, ще шістьох було поранено. Така ціна порятунку інших.

🔹На території “Азовсталі” є безліч загиблих як цивільних, так і військових.

🔹У Маріуполі вбито близько 25 тисяч людей, переважно — цивільних.

🔹“Ми чекаємо різких дій щодо реального припинення режиму вогню”, — заявив заступник командира полку “Азов” капітан Святослав Паламар.

«Здається, ніби я опинився в якомусь пекельному реаліті-шоу, де ми — військові, боремося за життя, використовуємо кожен шанс для порятунку, а весь світ просто спостерігає цікавий сюжет» — командир 36-ї бригади морської піхоти Сергій Волина, який захищає «Азовсталь».

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.