Антиматерія калібром 14,5 мм: на озброєння ЗСУ прийняті дві далекобійні гвинтівки


На озброєння Збройних Сил України прийняті далекобійні великокаліберні гвинтівки для високоточної стрільби Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR калібру 14,5х114 мм.

Нові гвинтівки розроблені харківським концерном “ХАДО” (XADO Chemical Group), який у 2016 році заснував бренд SNIPEX – для своїх зразків стрілецької високоточної зброї.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на виробника нової зброї – приватну компанію XADO.

Snipex T-REX

Однозарядна далекобійна великокаліберна антиматеріальна гвинтівка калібру 14,5х114, яка призначена для враження рухомих і нерухомих цілей, у тому числі легко броньованих. Гвинтівка сконструйована з урахуванням вимог до зброї для високоточної стрільби.

Як раніше повідомлялось, під час створення гвинтівки Snipex T-Rex конструктори спирались на побажання військових: це повинен бути класичний “болтовик”, мінімально можливої ваги, без автоматики, простий і безвідмовний, призначений для жорсткої експлуатації.

Компонування гвинтівки – за схемою булл-пап (bullpup): затворна група розміщується позаду спускового гачка. Під час заряджання набій вкладається у вікно ствольної коробки при відкритому затворі.

Гвинтівка Snipex T-Rex має такі характеристики: вага — 25 кг (так вказано на сайті компанії, раніше повідомлялось про вагу у 22,5 кг), загальна довжина зібраної гвинтівки — 1800 мм, довжина ствола – 1200 мм, початкова швидкість кулі — 1000 м/с, ефективна дальність — 2000 метрів, дальність польоту кулі — до 7000 метрів. Зброя забезпечує прицільний вогонь та купчастість не гіршу за 1 МОА.

Snipex ALLIGATOR

Комлекс Snipex ALLIGATOR у складеному стані у кейсі. Фото виробника

Друга розробка компанії, що прийнята на озброєння ЗС України – це болтова багатозарядна далекобійна великокаліберна гвинтівка з магазинним живленням. Магазин з’ємний, коробчатий, на п’ять набоїв. Магазинна подача набоїв забезпечує підвищену швидкість стрільби.

Snipex ALLIGATOR під набій 14.5×114 мм має вагу 25 кг, довжина зібраної гвинтівки – 2000 мм, довжина ствола – 1200 мм, початкова швидкість кулі – 980 м/с, ефективна дальність — до 2000 метрів, максимальна дальність польоту кулі — до 7000 метрів.

Схоже створення антиматеріальних гвинтівок в Україні набирає обертів.

Нагадаємо, ДП “Маяк” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) також створило дві потужні великокаліберні гвинтівки калібром 12,7 та 14,5 мм. Було заявлено, що ці гвинтівки здатні вразити ціль на дистанції до 3 км.

УКРАЇНСЬКІ ЗБРОЯРІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДВІ НАДПОТУЖНІ ВЕЛИКОКАЛІБЕРНІ ГВИНТІВКИ

«ЗАВОД «МАЯК» ПРЕДСТАВИВ ГВИНТІВКУ «НІЧНИЙ ХИЖАК» ПІД НАБІЙ 14,5Х114

“МАЯК” РОЗПОЧАВ ВИРОБНИЦТВО НАДПОТУЖНИХ НАБОЇВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО СНАЙПЕРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ “ВОЛОДАР ОБРІЮ”

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *