“АНДРОПОВ”: після незаконної доставки палива в окупований Крим танкер йде в Румунію


Танкер “АНДРОПОВ” на початку березня доставив в закритий порт Керч 2800 тон дизельного палива з порту Ростов-на-Дону. Після вивантаження порушник повернувся в Азовське море і в порту Азов взяв партію бензину, на цей раз для Румунії.

Танкер “АНДРОПОВ” (IMO: 9269348, MMSI: 273450240, Позивний: UGKW, Прапор: Russia [RU]) зайшов в закритий порт Керч 01.03.2019. Судячи з історії портів на ШіппінгЕксплорер, 1 березня о 15:42 судно відзначилося на Керченській протоці, показало напрямок на Керч, однак безпосередньо перед заходом в закритий керченський порт AIS було вимкнено. Наступна відмітка в історії портів вже була в порту Азов.Після заходу в Керченський рибний порт судно було ошвартовано до причалу №9, де розташований ТЕС-термінал, і 3 березня почалося перекачування вантажу – 2800 тон дизельного палива. Після розвантаження, вранці 07.03.2019, танкер “АНДРОПОВ” вийшов з Керченського рибного порту і попрямував до Азова.

На скріншоті ми бачимо історію портів і графік осадки судна. 23-27.02 – завантаження в Ростові-на-Дону, 27.02 завантажене судно (осадка 3.7 м) прямує в Керч, 01.03 відмітка в Керченській протоці, зазначений напрямок на Керч, вранці 07.03 осадка судна в баласті – 3.2 м.

Танкер “АНДРОПОВ” зайшов у порт Азов.

Судно стало до причалу 11 березня, почалося завантаження бензином. 15 березня танкер “АНДРОПОВ” покинув порт Азов і попрямував до Керченської протоки. 2000 тон бензину, що знаходяться в даний час в танках порушника Державного кордону України, призначені для Румунії. Порт призначення – Констанца.

На скріншоті видно положення судна в момент включення AIS вранці 7 березня 2019 після виходу з Керченського рибного порту.

17.03.2018 танкер “АНДРОПОВ” знаходиться на стоянці в Азовському морі, чекаючи своєї черги на прохід Керч-Єнікальським каналом.

Відправник вантажу

Відправником вантажу є ТОВ “Салтанат” (ИНН: 9701070387), зареєстроване в Москві. Генеральним директором компанії є відомий кримський бізнесмен Лєннур Рєфатович Сєттаров (ИНН 910226519430).

Отримувач вантажу

Отримувачем вантажу в цій угоді є ТОВ “ТЕС-ТЕРМІНАЛ-1” (ИНН: 9102004762, сайт), зареєстроване за російським законодавством 23.05.2014 за адресою: Сімферополь, вулиця Героїв Аджимушкая, дім 5, кв. 11. Генеральний директор Фалько Михайло Олександрович (ИНН: 602715883523), засновники Пурім Люциі Федорівна (ИНН: 910216296496), Бейм Геннадій Айзікович (ИНН: 910204773377), Бейм Едуард Геннадійович (ИНН: 910211222003), Бейм Любов Сергіївна (ИНН: 910211376476) – розслідування про сім’ї Бейм і Пурім, їх бізнес та посібництво окупантам.

Син Люції Федорівни, посібник окупантов Дмитро Пурім (в Чистилищі), фігурував у нашому розслідуванні доставки генераторів SIEMENS та іншого електротехнічного обладнання в окупований Крим:

Менеджмент судна

За базою Еквазіс визначаємо менеджмент. Судно “АНДРОПОВ” належить компанії VOLGOTRANS LLC (IMO: 5511841), адреса: вул. Агібалова 48, Самара, рф. Цій компанії також належить порушник-ільменітчик НЕФТЕРУДОВОЗ-50М, тому в наших розслідуваннях вже є інформація про Волготранс з установочними даними директора –
Светличнов Родион Владимирович, 27.04.1970 (вК, фб).

Комерційним менеджером порушника “Андропов” є компанія VOLGOTANKER VOLZHSKI OIL SHPG (IMO: 0555669), зареєстрована в Москві.

Капітан

Перед рейсом в окупований Крим танкер “АНДРОПОВ” ходив в Батумі, де 14.02.2019 пройшов перевірку за Чорноморським Меморандумом. В акті інспекції відображено ім’я капітана – Валерій Рубан. Він же привів танкер в Керч, зробивши незаконний судозахід судна в закритий Україною порт. Капітану танкера “АНДРОПОВ” В.С.Рубану українські правоохоронні органи зобов’язані пред’явити кримінальне обвинувачення в організації порушення Державного кордону України.

Повторюється ситуація, про яку ми вже писали в січні 2019, коли в болгарський порт Бургас прямував порушник “BEST-1” відразу ж після доставки партії ільменіту в окупований Крим.

12 грудня 2018 у Європейському Парламенті було прийнято резолюцію у зв’язку з нападом РФ на українські кораблі в Керченській протоці з закликом негайно відпустити українських моряків. Тоді як спосіб впливу пролунала пропозиція закрити європейські порти для російських суден, що йдуть з Азовського моря. На наш погляд, це було б відчутним впливом на агресора, який змушений був би зважати на думку європейських демократій. У нещодавно опублікований список санкцій ЄС були включені вісім осіб, які мають безпосереднє відношення до нападу на українські кораблі: начальники з прикордонного управління ФСБ по окупованому Криму Сергій Станкевич і Андрій Шеїн, начальник служби пункту управління ФСБ по Криму і Севастополю Руслан Ромашкін, командувач військами Південного військового округу Олександр Дворніков, начальник служби в Керчі прикордонного управління ФСБ по Криму Олексій Шатохін і командири кораблів прикордонної служби Олексій Саляєв, Сергій Щербаков та Андрій Шипіцін.

Однак війна проявляється не тільки в конкретних збройних зіткненнях, вона йде в економіці, політиці, культурі, інформаційній сфері. Азовські порти України через затримки торгових суден в Керченській протоці зазнають збитків, втрати від незаконних дій країни-агресора несе український бізнес, зменшуються надходження до державного бюджету. Незаконно, технічно й екологічно необгрунтовано побудований міст в Керченській протоці призводить до замулювання і обміління Керч-Єнікальського каналу, що позначається насамперед на українських портах, куди традиційно приходять великі судна за металопрокатом та іншими вантажами. У той же час російські порти зазвичай відвідують суда з невеликою осадкою, на їх бізнесі це відбивається в меншій мірі. Тому будівництво мосту в порушення всіх міжнародних норм також слід розглядати як акт російської агресії, елемент війни.

На нашу думку, санкції ефективні, коли вони впливають на економіку країни-агресора, і пропозиція закрити європейські порти для суден під російським прапором, що йдуть з Азовського моря, є економічно доцільною, спрямованою на підтримку України, яка захищає свій суверенітет.

Четвертий місяць військовополонені українські моряки продовжують утримуватися в російському СІЗО, пройшло вже 3 місяці після ухвалення резолюції, введений новий пакет європейських санкцій, однак це поки не призвело до результатів, відчутно не наблизило звільнення наших військових з полону. Рішучі дії можуть бути вчинені не тільки Євросоюзом в цілому, але й окремими країнами, які засуджують акти міжнародної агресії, що в явному і прихованому вигляді здійснює РФ з 2014 року.

Ми закликаємо владу Румунії не давати дозвіл на захід у порт Констанца танкера-порушника “АНДРОПОВ” (IMO: 9269348).

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *