Абромавічус повинен бути позбавлений громадянства – литовське ЗМІ


Подвійного громадянина Литви і України Гендиректора концерну “Укроборонпром” Айвараса Абромавічуса на батьківщині хочуть позбавити громадянства.

Причина полягає в тому, що він грубо порушив Закон про громадянство Литовської Республіки.

За литовськими законами сповинен був звернутися за дозволом в уряд Литовської Республіки, щоб працювати міністром економіки України і генеральним директором Укроборонпрому, але такого дозволу він не попросив. Крім того, колишній суддя Конституційного суду Литви, професор конституційної юстиції Вітаутас Сінкявічюс заявив, що громадянин Литовської Республіки, який надійшов на державну службу іншої країни, включаючи політичні посади, та при цьому не отримав дозволу уряду Литви, повинен бути позбавлений громадянства.

Про це йдеться в матеріалі литовської газети Lietuvos Rytas, повідомляє “Обозреватель”.

Він підкреслив, що таке рішення має бути прийнято, навіть якби цей громадянин на сьогоднішній день вже не працював би на державній службі іншої країни.

Також у статті зазначається, що за законодавством Литви державна служба іншої держави включає і роботу в організаціях, яким надано функції державного управління, і для роботи на посаді в такій організації потрібно громадянство іншої держави. Посада генерального директора Укроборонпром якраз потрапляє під таку категорію.

За “Законом України про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі” і по Статуту державного концерну “Укроборонпром”, концерн виконує ряд функцій державного управління.

Як зазначається в матеріалі, глава “Укроборонпрому” теж повинен отримати і доступ до державних таємниць від Служби безпеки України, а такий доступ по “Закону України про державну таємницю” видається тільки громадянам України. Таким чином, пише Lietuvos Rytas, Абромавічус систематично порушує Закон про громадянство Литовської Республіки, не звертаючись до уряду Литви за дозволом на роботу головою “Укроборонпрому”.

Lietuvos Rytas пояснює, що Абромавічус не звернувся за дозволом до уряду Литви, тому що в Україні стало б відомо, що він не виконав свого зобов’язання, даного в грудні 2014 року, коли отримував громадянство України від тодішнього президента України Петра Порошенка, – протягом двох років відмовитися від громадянства Литовської Республіки.

Тоді з’ясувався б той факт, що він публічно брехав, що він автоматично втратив громадянство Литви, коли вступив до громадянства України, відзначають литовські журналісти.

У свою чергу, прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс зажадав від Міністерства внутрішніх справ Литви публічно пояснити, чи законно Абромавічус є громадянином Литовської Республіки.

“Якщо виникають сумніви з приводу законності громадянства громадянина Литовської Республіки, ці сумніви повинні бути розвіяні. Компетентні органи влади повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб це було б зроблено”, – заявив журналістам Скверняліс.

  • Як повідомлялось раніше, Абромавічус заявив про прийдешні масові звільнення на підприємствах концерну “Укроборонпром”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *