Українське військо отримало партію БТР-4Е оснащених вітчизняними кулеметами


Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова (ХКБМ) передало Збройним силам України чергову партію з 5 бронетранспортерів БТР-4Е.

Усі БТР оснащені кулеметами КТ762 виробництва київського державного підприємства “Маяк”, який є співвиконавцем контракту. 

Про це повідомила пресслужба концерну.

Станом на кінець квітня на заводі виготовили та передали військовим 28 бронетранспортерів з 45, передбачених державним оборонним замовленням 2019 року. 

Нагадаємо, у вересні 2018 року новітній БТР-4Е “Буцефал” українського виробництва був відправлений на передову. Військовослужбовці Об’єднаних сил гідно оцінити бойові спроможності новітньої бойової машини.


Нагадаємо, контракт з поставки БТР-4Е для української армії був зірваний через скандал навколо броні. Через виявлені недоліки для виробництва техніки хотіли використовувати фінську Miilux замість української сталі марки 71. Її виробляє тільки одне приватне підприємство в Україні – Лозівський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ).

Як зазначив Сергій Згурець (20.01.2020) – директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense Express», вартість корпусу БТР-4, виготовленого з імпортної броні, дешевша, аніж із 71 броні на Лозовій. Різниця у відпускній ціні за один корпус від ЛКМЗ та корпусу власного виробництва з імпортної броні становить понад 350 тис грн. на користь ХКБМ. 

Чому державні посадові особи – «Укроборонпрому» та Міноборони – ухвалили рішення про зменшення прибутку для державного підприємства, яке перебуває на межі банкрутства, на користь інтересів приватної компанії? Фактично відбувається дотація приватного підприємства за рахунок ХКБМ і це суперечить заявам про порятунок КБ, – написав він.

За його словами, напередодні нового року генеральний директор ДК «Укроборонпром» Айварас Абромавічус заявив, що спільно з Міноборони та за підтримки уряду, нарешті, розблокували контракт під державні гарантії на постачання 45 БТР-4 для Збройних сил. Перші 12 БТР-4 вже поставлено.

Проте перші нові корпуси з «Лозової», які днями доставили до Харкова, мають чітко виражені ознаки браку. Це неякісне зварювання, «не провар», як стверджують фахівці, броні – тобто, пустоти під тонким шаром металу, які можуть бути легко пробиті ворожими кулями. І також тріщини, які ховаються під фарбою. Окрім цього, кожен із цих залізних напівфабрикатів ще треба буде «допилювати напильником» із колосальною втратою часу, аби можна було встановити вузли та агрегати збиральними командами ХКБМ, – додав він.

30.01.2020 були проведені відкриті випробування зварного з’єднання корпусу БТР-4Е, виробленого “Лозівським ковальсько-механічним заводом”, з броньової сталі марки 71 та поставлених на ХКБМ наприкінці 2019 року, повідомили в Укроборонпромі.

Результатами перевірки було встановлено, що корпуси бронетранспортерів відповідають вимогам технічної документації на виріб, а якість зварних з’єднань корпусів бронетранспортерів відповідає вимогам технічної документації на виконання зварювання деталей зі спеціальної сталі марки 71.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *