15 грудня 2018 року у Софії били дзвони. Багатовікові зусилля Українського народу увінчались перемогою


15 ГРУДНЯ 2018 РОКУ В СОБОРІ СВЯТОЇ СОФІЇ В КИЄВІ ВІДБУЛАСЬ ІСТОРИЧНА ПОДІЯ, ВАГОМІСТЬ ЯКОЇ НЕМОЖЛИВО ПЕРЕОЦІНИТИ

В цей день, три роки тому, у Святій Софії, яка є свідком і безпосереднім учасником життя Києва протягом багатьох сторіч, відбувся Об’єднавчий собор українських православних церков і було обрано предстоятеля Православної церкви України. Ним став Епіфаній.

Таким чином, Константинополь, враховуючи канонічні обставини та історичні передумови, фактично легітимізував багатовікові зусилля Українського народу, спрямовані на фундацію власної Помісної Православної Церкви.

Очікуючи рішення Собору на Софіївському майдані перед Софіївським собором мирянам сформували сцену, де вони співали, спілкувалися, почергово грілись в мобільних пунктах обігріву. Ці люди стали безпосередніми свідками знаменної події, хвилюванню кожного не було меж.

Президент України Петро Порошенко завітав на собор як гість. У Софійському соборі почали дзвонити дзвони.

У виборах Предстоятеля брали участь 192 поважних делегати: 64 архієреї, 64 священики і 64 мирянина.

Новообраний Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко) після собору звернувся на майдані до громадськості.

“Ми змогли об’єднати три гілки українського православ’я в єдину помісну православну церкву. Ми змогли засвідчити, що ми можемо об’єднатися і створити в Україні єдину помісну церкву нашими спільними зусиллями… Я б хотів закликати всіх наших побратимів, архієреїв, всіх вірних в єдину Українську православну церкву. Двері нашої церкви відкриті для всіх.”

Попри заплановані російськими спецслужбами провокації, які напередодні об’єднавчого церковного Собору в Києві були задокументовані СБУ і зупинені, епохальна подія відбулась.

Вітаємо, Україно!

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *