122-мм артилерійський снаряд: Третій вид боєприпасу Україна почала виробляти за кордоном


З’являються нарешті гарні новини не про асфальт, на який втрачено три роки і в результаті – ні асфальту, ні боєприпасів.

“Укроборонпром” у кооперації з країною НАТО налагодив виробництво артилерійського 122-мм снаряду за кордоном.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Міноборони.

Зазначається, що це вже третій вид боєприпасу після мінометної 120-мм міни та танкового 125-мм снаряду, який виготовляється за українською технологією та із залученням українських вузькопрофільних фахівців на закордонних потужностях.

Нещодавно ми повідомляли про запуск виробництва 125-мм снарядів для танкової гармати.

Партію вже відвантажили ЗСУ.

“Снаряд калібру 122 мм використовується українською артилерією при роботі з причіпними гаубицями Д-30 (максимальна дальність ураження – 15400 м) та САУ 2С1 “Гвоздика” (максимальна дальність ураження – 15200 м). Замовленню Міноборони України передували заводські випробування, на яких Укроборонпром підтвердив необхідні тактико-технічні характеристики снаряду: міцність корпусу при пострілі, стійкість спорядження, максимальна дальність стрільби, перевірка купчастості при стрільбі, повнота розриву снаряду”, – йдеться в повідомленні.

У Міноборони також зазначили, що кількість осколків значно перевищує осколковість штатного “радянського” зразку. 

Нагадаємо, у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет, які знаходяться на озброєнні Української армії (ОТРК «Точка-У»). Також у цьому році розпочаті випробування 122-мм реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1» зі збільшеною вдвічі дальністю дії (до 40 км).

Нагадаємо також про високоточний вітчизняний снаряд, який з першого пострілу на відстані до 20 км влучає в лист формату А4 та входить до ТОП5 розробок ОПК за 2018 рік.

Йдеться про боєприпас «Квітник» (152/155 мм), а також боєприпас «Карасук», який розроблений для стрільби з артилерійських систем калібру 122-мм, в тому числі гармат Д-30 та самохідних артилерійських установок 2С1, які стоять на озброєнні ЗС України. Розробником та виробником таких боєприпасів в Україні є ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» та ЦКБ «Точність» (м. Ніжин).

Лише декілька країн у світі зараз розробляють аналогічні високоточні снаряди, і завдяки ніжинському “Прогресу” серед них є і Україна.

Як ми повідомляли у 2019 році, такий необхідний на фронті боєприпас, Збройні сили України не закуповують. Голова причина – не завершення повного циклу випробувань нових боєприпасів після здійснення процедури імпортозаміщення.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *